در خبرها آمده بود سامسونگ از دادن هدیه همگانی نوت ۸ به ورزشکاران ایرانی و کره شمالی شرکت کننده در المپیک زمستانی خودداری کرده است ولی این همه ماجرا نبود.

به گزارش اخبار فناوری استادیت، این هدایا از طرف کمیته المپیک زمستانی به ورزشکاران اهدا می‌شود و سامسونگ در هدیه دادن مستقیم به ورزشکاران دخالتی ندارد. این شرکت در این رابطه بیانیه‌ای نیز منتشر کرده است که در انتهای این خبر گنجانده شده است.

سخنگوی سامسونگ به رویترز گفته برای همه ورزشکارهای حاضر در المپیک زمستانی، موبایل طراحی کرده و‌ مسولیت پخش این گوشی‌ها با کمیته بین‌المللی المپیک است (نه سامسونگ).
متاسفانه اما در رسانه‌های ایرانی به این خبر وقعی داده نشده است.

صفحه حمایت مالی.
روند جدید سهیم شدن در فرهنگ‌سازی کمک به سایت‌های مستقل.
حمایت از یک سایت مستقل حمایت از انتشار آزاد اطلاعات است.
مبلغ ۲۵۰۰ تومانرویترز نوشته این «فقط» کره‌شمالی است که گوشی‌های سامسونگ را دریافت نخواهد کرد. جالبتر اینکه، حتی چوب هاکی و اسکیت را هم به صورت قرضی به ورزشکارای کره‌شمالی میدهند و باید بعد  از مسابقاتشان به مسوولان پس بدهند. گرمکن مسابقات را هم که شرکت آمریکایی نایکی تولید کرده است در اختیار کاروان کره‌شمالی‌ قرار نخواهد گرفت.

ماجرای سامسونگ و هدیه نوت 8 به ورزشکاران ایران چه بود

بیانیه رسمی شرکت سامسونگ در ارتباط با سوءتفاهم توزیع هدایای المپیک زمستانی ۲۰۱۸

شرکت سامسونگ الکترونیکس بیش از ۴ هزار گوشی ویژه المپیک پیونگ‌چانگ ۲۰۱۸ (نسخه‌ای خاص از گوشی گلکسی نوت ۸) را به کمیته بین‌المللی المپیک و کمیته برگزاری المپیک ۲۰۱۸ تحویل داده است.
هرچند سامسونگ دخالتی در روند بررسی کمیته بین‌المللی المپیک برای تحویل این گوشی‌ها به ورزشکاران ایرانی نداشت، اما برای جلوگیری از هرگونه سوءتفاهم بصورت فعال اطلاعات لازم را در اختیار این کمیته قرار داده است.
اکنون خوشحالیم که می‌شنویم کمیته بین‌المللی المپیک نهایتا به این تصمیم رسیده است که گوشی ویژه المپیک پیونگ‌چانگ ۲۰۱۸ را در اختیار ورزشکاران ایرانی قرار دهد.
شرکت سامسونگ ایران پیش از این حمایت کامل خود از حضور ایران در این بازی‌ها را با اعزام تیمی ۱۰ نفره از نمایندگان کشورمان برای حمل مشعل المپیک ثابت کرد.
این تیم متشکل از ۹ چهره الهام‌بخش و موفق ایرانی بود که با پرچمداری بهرام رادان، بازیگر پرآوازه و محبوب کشورمان، به کره‌جنوبی سفر کرده و در کنار نمایندگان کشورهای مختلف در مراسم حمل مشعل المپیک شرکت کردند.
این حرکت سامسونگ که در قالب مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت انجام شده استقبال گسترده ورزش دوستان ایرانی را به همراه داشت.
سامسونگ همواره خانواده ایرانی خود را به عنوان بخشی از هویت جهانی خویش به رسمیت شناخته و به آنها احترام کامل گذاشته است و در این جریان نیز نگرانی بجای مردم ایران را به اطلاع کمیته بین‌المللی المپیک و دیگر مسئولان این بازی‌ها رسانده است.
ما از نظرات کاربران ایرانی قدردانی کرده، همواره تلاش خود را برای حل هرگونه مشکلی به کار خواهیم بست، حتی اگر خودمان نقشی در آن نداشته باشیم. تعهد ما در ایران و نوع عملکردمان در این کشور نشان می‌دهد تا چه حد حقوق تمامی افراد را برای دسترسی برابر و واقعی به فناوری به رسمیت می‌شناسیم.

محل تبلیغات شما