شاید شما نیز این‌روزها نام تلگرام X را شنیده باشید و کنجکاویتان گل کرده باشد که تلگرام ایکس چه تفاوتی با تلگرام اصلی دارد و هر دو از یک منشاء هستند یا خیر؟

تلگرام ایکس توسط همین تلگرام اصلی توسعه یافته است ولی منشاء آن چیزی بنام “Challegram ” یا چلگرام است که توسط تلگرام خریداری شده است. واژه ایکس در انتهای نام تلگرام جدید نشان از عدم نام‌گزاری دقیق این پلتفرم جدید است و ممکن است تلگرام نام آن را تغییر دهد و چیزی دیگر عنوان شود.

تلگرام ایکس در ابتدا برای سیستم عامل iOS اپل راه‌اندازی شد و هم اکنون در خزانه گوگل پلی موجود است. ظاهر تلگرام ایکس شبیه به تلگرام معمولی است. منتها در بالای آن شبیه به تب‌های واتساپ گزینه چت و تماس جداسازی شده است.

صفحه حمایت مالی.
روند جدید سهیم شدن در فرهنگ‌سازی کمک به سایت‌های مستقل.
حمایت از یک سایت مستقل حمایت از انتشار آزاد اطلاعات است.
مبلغ ۲۵۰۰ تومانTelegram X تلگرام ایکس

رابط کاربری تلگرام X نیز متفاوت است و کار با آن راحتر و روند کاری بهتری دارد. گزینه‌های فرمایشی و اختصاصی سازی کمتری نیز در تنظیمات دارد که در حقیقت کار را آسان کرده است و خیلی از جیزهای غیر ضروری را کلا حذف کرده و باعث بهینه‌تر شدن تلگرام است.

سرعت تلگرام ایکس خیلی بهتر و استیکر و اموجی‌های آن نیز خیلی کم‌حجم‌تر است. مورد جالب این اپلیکیشن ذخیره داده‌ها در دسته‌بندی مشخص است که شما با رجوع به فایل تصاویر، فیلم و استاد را در پوشه جداگانه می‌توانید داشته باشید و دسترسی برای حذف و اضافه آن نی آسان است.

سایر موارد از جمله ساخت گروه، کانال و موراد ارسال پیام کاملا مشابه هستند. ایمنی آن نیز مشابه تلگرام خیلی بالاست و امکان دسترسی به اطلاعات کاربران حتی برای مدیران این برنامه میسر نیست.

محل تبلیغات شما