شاید شما نیز این‌روزها نام تلگرام X را شنیده باشید و کنجکاویتان گل کرده باشد که تلگرام ایکس چه تفاوتی با تلگرام اصلی دارد و هر دو از یک منشاء هستند یا خیر؟

تلگرام ایکس توسط همین تلگرام اصلی توسعه یافته است ولی منشاء آن چیزی بنام “Challegram ” یا چلگرام است که توسط تلگرام خریداری شده است. واژه ایکس در انتهای نام تلگرام جدید نشان از عدم نام‌گزاری دقیق این پلتفرم جدید است و ممکن است تلگرام نام آن را تغییر دهد و چیزی دیگر عنوان شود.

تلگرام ایکس در ابتدا برای سیستم عامل iOS اپل راه‌اندازی شد و هم اکنون در خزانه گوگل پلی موجود است. ظاهر تلگرام ایکس شبیه به تلگرام معمولی است. منتها در بالای آن شبیه به تب‌های واتساپ گزینه چت و تماس جداسازی شده است.

صفحه حمایت مالی.
روند جدید سهیم شدن در توسعه و فرهنگ‌سازی. حمایت از یک سایت مستقل حمایت از انتشار آزاد اطلاعات

مبلغ ۲۰۰۰ تومانTelegram X تلگرام ایکس

رابط کاربری تلگرام X نیز متفاوت است و کار با آن راحتر و روند کاری بهتری دارد. گزینه‌های فرمایشی و اختصاصی سازی کمتری نیز در تنظیمات دارد که در حقیقت کار را آسان کرده است و خیلی از جیزهای غیر ضروری را کلا حذف کرده و باعث بهینه‌تر شدن تلگرام است.

سرعت تلگرام ایکس خیلی بهتر و استیکر و اموجی‌های آن نیز خیلی کم‌حجم‌تر است. مورد جالب این اپلیکیشن ذخیره داده‌ها در دسته‌بندی مشخص است که شما با رجوع به فایل تصاویر، فیلم و استاد را در پوشه جداگانه می‌توانید داشته باشید و دسترسی برای حذف و اضافه آن نی آسان است.

سایر موارد از جمله ساخت گروه، کانال و موراد ارسال پیام کاملا مشابه هستند. ایمنی آن نیز مشابه تلگرام خیلی بالاست و امکان دسترسی به اطلاعات کاربران حتی برای مدیران این برنامه میسر نیست.

محل تبلیغات شما