رویکرد جدید در سایت فناوری استاد‌آی‌تی از این به بعد گزارش هفتگی اخبار فناوری خواهد بود و برای دنبال کنندگان خبرهای فناوری گزارش هفتگی تولید خواهد شد که جمع‌بندی تمام اخبار فناوری در این سایت و دیگر سایت‌های فناوری همکار است.

مهمترین اخبار فناوری هفته 39 سال 1396

اخبار فناوری به ترتیب اولویت و اهمیت آن در اینجا گزارش شده است.

صفحه حمایت مالی.
روند جدید سهیم شدن در توسعه و فرهنگ‌سازی. حمایت از یک سایت مستقل حمایت از انتشار آزاد اطلاعات

مبلغ ۲۰۰۰ تومان۱- رشد ارزش بیت‌کوین

ارزش بیت‌کوین که یک ارز مجازی است در این هفته از مرز ۱۹ هزار دلار گذشت. نرخ این ارز دیجیتال در ابتدای هفته گذشته ۹ هزار دلار بود که با ارزش افزوده ۱۱۰ درصدی بیشترین توجه جهانیان را به خود جلب کرد و اخبار مربوط به آن نه تنها در وب‌سایت‌های فناوری بلکه در خبرگزاری‌های بین‌المللی نیز منعکس شد و تحلیل گشت.

آموزش ارز دیجیتال از بلاک‌چین تا بیت‌کوین

وضعیت معامله ارزهای رمز پایه در ایران هنوز مشخص نیست و ایرانیان با سردرگمی در این زمینه مواجه هستند. برخی ایرانیان مقیم خارج که در این زمینه حساب داشته‌اند، در دو هفته پیش متوجه شدند که حساب‌های آنها موقتا مسدود شده بود.

در این زمینه بسیار هوشیار و محتاط باشید.

۲- ابهامات اینترنت غیر حجمی

با روی کار آمدن محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات، دستور وی برای حذف اینترنت حجمی و رویکرد ارائه کنندگان به سوی اینترنت غیر حجمی علی‌رغم گذشت بیش از یک ماه از این فرایند، هنوز ابهاماتی در این خصوص وجود دارد.

به‌نظر می‌رسد شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت در عصر پارینه‌سنگی زندگی می‌کنند و منظور وزیر را درنیافته‌اند و تاکنون با وجود تغییرات مکرر در تعرفه‌ی اینترنت به اصطلاح غیر حجمی نتوانسته‌اند نظر وی را جلب کنند.

جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشته است:

در خصوص محدود شدن ترافیک پس از رسیدن به سقف مصرف منصفانه نیز قبلا عرض کرده بودم که پیگیری خواهم کرد. در مصوبه، کلمه‌ی حداقل قبل از صد و بیست و هشت کیلو بیت اضافه و ابلاغ شد و این امکان به‌وجود آمده است که شرکت‌ها در این محدودیت نیز با یکدیگر رقابت کنند.

۳- آینده بازار خودروی ایران

بعد از گذشت ماه‌ها بسته شدن سایت ثبت سفارش ورود خودرو به ایران، هنوز وزارتخانه‌های دخیل در این مورد نتوانسته‌اند تصمیم یکپارچه‌ای بگیرند و این خود باعث ایجاد بازار شایعات در این مورد شده است و اخباری مبنی بر اضافه کردن نرخ تعرفه‌ها و اجازه داده به ورود خودروهایی با حجم بالاتر از ۲۵۰۰ سی‌سی حکایت دارد.

رنو سیمبیوز اولین خودروی خودران رنو

در همین حال افزایش قیمت خودروهای مونتاژ داخل بیشتر به این شایعات دامن زده است و احتمال بالا رفتن نرخ تعرفه‌ها دور از ذهن نیست.

حرف از خودرو زده شده بد نیست با خبر باشید بازار خودروهای برقی در دنیا هر روز داغ‌تر می‌شود و کمپانی‌های بیشتری وارد بازار این نوع ماشین‌ها شده‌اند.

۴- اخبار موبایل

بیشتر خبرهای این هفته گوشی همراه بر روی گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس، دو نوع اکسپریای سونی متمرکز بود و بیشترین رصدهای کاربران بر روی این دو گوشی اتفاق افتاد.

فیات 500 مدل 2017 کوچولوی دلنگیز Fiat 500 2017

پایان جمع‌بندی هفته‌ای که گذشت.

هر شنبه گزارش جدید را دریافت کنید.

 

محل تبلیغات شما