بالاخره مشخصات گلکسی A8 و گلکسی A8 پلاس ۲۰۱۸ از حالت شایعه خارج شد و برخی از مشخصات آن از جمله داشتن دوربین جلوی دوگانه به صورت رسمی اعلام شد.

گلکسی A8 و گلکسی A8 پلاس 2018 با دوربین جلوی دوگانه معرفی شد

هر دو گوشی جدید سامسونگ گلکسی A8 و گلکسی A8 پلاس ۲۰۱۸ دارای نمایشگر اینفینیتی یا همان فناوری بدون حاشیه هستند. این دو گوشی نسل پنجم سری A محسوب می‌شوند و جالب توجه اینکه سامسونگ بدون توجه به تولی نام‌گذاری یکسره این دو گوشی ۲۰۱۸ را به نام ۸ ارتقاء داده است.

صفحه حمایت مالی.
روند جدید سهیم شدن در توسعه و فرهنگ‌سازی. حمایت از یک سایت مستقل حمایت از انتشار آزاد اطلاعات

مبلغ ۲۰۰۰ توماندو گوشی گلکسی A8 و گلکسی A8 پلاس ۲۰۱۸ به عنوان دو گوشی میان‌رده محسوب می‌شوند ولی خصوصیات بارز برخی از پرچم‌دراران سامسونگ از جملیه سری است و نوت را در خود جای داده است.

طراحی گلکسی A8 و گلکسی A8 پلاس ۲۰۱۸

شباهت ظاهری زیادی با گلکسی S8 و S8 پلاس دارد و تا حدودی نزدیک به گلکسی S9 و S9 پلاس. خاصیت نمایشگر اینفینیتی را نیز از همین گوشی‌ها به ارث برده است. نمایشگر ایندو گوشی ۵٫۶ و ۶ اینچ با وضوح ۲۲۲۰×۱۰۸۰ پیکسل و همان تناسب ابعاد مورد علاقه سامسونگ یعنی ۱۸٫۵:۹.

 

پردازنده و حافظه

هر دو گوشی دارای خاصیت ضدآب با گواهی استاندارد IP68 و چیپ ست هشت هسته‌ای اگزینوس با سرعت ۲٫۲ گیگاهرتز، ۴ گیگابایت رم برای معمولی و ۶ گیگابایت رم برای نسخه ویژه آن، ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی قابل ارتقاء و در نهایت باتری ۳۰۰۰ میلی آمپری و ۳۵۰۰ میلی‌آمپری هستند که اعداد درشت‌‌تر مربوط به نخسه پلاس گلکسی A8 می‌باشند.

دوربین

جالبترین موضوع مربوط به دوربین گوشی است که سامسونگ برای دوربین جلو از دوربین دوگانه با کیفیت ۱۶ دیافراگم ۱٫۹ و دیگری ۸ مگاپیکسل با دیافراگم ۱٫۹ استفاده کرده و دوربین عقب را با یک دوربین ۱۶ مگاپیکسلی منفرد تنها گذاشته است. دوربین جلو عریض با دیافراگم ۱٫۷ است که مطمیناً عکس‌های خوبی را شکار خواهد کرد.

قیمت و زمان عرضه گلکسی A8 و گلکسی A8 پلاس ۲۰۱۸

این دو گوشی در ماه ژانویه در ۵ رنگ تولید و عرضه خواهد شد که قیمت آن نیز در نسخه بدون پلاس ۴۹۹ یورو و نسخه پلاس ۵۹۹ یورو است.

محل تبلیغات شما