اتومبیل رضوانی تنها برند مشهور ایرانی جهان است که به تولید اتومبیل سوپر اسپورت مشغول است و اتومبیل رضوانی بیست آلفا ۲۰۱۷ با در سایدوایندر را به تازگی رونمایی کرده است.

شرکت اتومبیل‌سازی رضوانی سه نوع خودروی اسپرت را به نام‌های بیست، بیست ایکس و بیست آلفا می‌سازد. بیست آلفا آخرین اعجوبه‌ی این شرکت خودروسازی است. شاید برای شما نیز تعجب‌برانگیز باشد که یک ایرانی خودرویی در این سطح تولید می‌کند، واقعیت پیش‌روی شما است.

مالک شرکت اتومبیل‌سازی رضوانی، فریس رضوانی است که کارخانه خود را در کالیفورنیا بنا کرده است شاید مطلب جالب‌تر برای شما شروع بکار این شرکت از سال ۲۰۱۴ میلادی است و در طی این دو سال اندک توانسته است خیلی عالی ظاهر شود.

صفحه حمایت مالی.
روند جدید سهیم شدن در توسعه و فرهنگ‌سازی. حمایت از یک سایت مستقل حمایت از انتشار آزاد اطلاعات

مبلغ ۲۰۰۰ توماناین خودرو بر اساس پلتفرم آریل اتم ساخته شده است و اتومبیل بیست آلفا ۲۰۱۷ دارای سه نوع با قدرت ۳۰۰، ۵۰۰ و ۷۰۰ اسب بخار است. اتومبیل رضوانی بیست آلفا به تازگی در لس‌آنجلس رونمایی شد.

اتومبیل رضوانی بیست آلفا ۲۰۱۷ با در سایدوایندر

 

اتومبیل رضوانی بیست آلفا 2017 با در سایدوایندر

طراح بدنه این اتومبیل سمیر صدیق‌کوف آذربایجانی است. طراحی جالب خودرو موجب شده است برای حفظ زیبایی آن در اتومبیل سایدواندر یا به صورت باله‌ای باز شود.

موتور ۲٫۴ لیتری آن با کمک شرکت هوندا و به صورت اختصاصی در شرکت رضوانی ساخته شده است و همه قطعات آن به صورت اختصاصی طراحی و ساخت خود شرکت است.

با توجه به  ساخت بدنه اتومبیل از ترکیب آلومینیوم و فیبر کربن کل وزن اتومبیل فقط ۸۸۴ کیلوگرم است. این شرکت ادعا کرده است مدل ۵۰۰ اسب بخار آن ۳٫۲ ثانیه شتاب صفر تا صد آن است و ۲۸۰ کیلومتر آخرین سرعت آن است.

اتومبیل رضوانی بیست آلفا 2017 با در سایدوایندر

قیمت پایه اتومبیل رضوانی بیست آلفا ۲۰۰ هزار دلار است.

ویدئوی رضوانی بیست آلفا ۲۰۱۷

 

محل تبلیغات شما