رضایی، رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو ضمن اعلام نهایی شدن تعرفه واردات و ضوابط ثبت سفارش خودرو در دولت، از افزایش تعرفه‌ی واردات خودرو خبر داد.

تعرفه جدید بر اساس حجم موتور خودرو و ارزش گمرکی آن بسته شده است. سقف حجم موتور ۳ لیتر اعلام شده و از این پس خودروهایی با بیش از حجم ۳ لیتر اجازه ورود به کشور را ندارند.

مورد دوم ارزش گمرکی خودرو نیز نباید بیش از ۴۰ هزار دلار شود. با این روند برخی  از خودروها از جمله بی‌ام‌و سری ۷ و X3 و یا پورشه ماکان و همه سری جدید NX تویوتا واردات ممنوع خواهند شد.

صفحه حمایت مالی.
روند جدید سهیم شدن در توسعه و فرهنگ‌سازی. حمایت از یک سایت مستقل حمایت از انتشار آزاد اطلاعات

مبلغ ۲۰۰۰ تومانبرخی از خودروها نیز که تا پیش از این اجازه ورود نداشته‌اند از جمله سانتافه ۳ لیتری اجازه ورود پیدا کرده‌اند.

لامبورگینی آونتادور اس 2018

پیش‌بینی افزایش تعرفه واردات خودرو موجب شده بود برخی از خودروهای وارداتی تا ۱۵۰ میلیون تومان نیز افزایش قیمت داشته باشند.

با شرایط جدید دست خودرسازان داخلی برای ارائه قیمت‌های بالا باز گذاشته شده است و احتمالاً  بازار خودروهای داخلی نیز افزایشی قیمتی از ۵ تا ۲۵ میلیون تومان، بستگی به نوع آن را شاهد خواهد بود.

تعرفه‌های واردات هیچ اشاره‌ای به خودروهای خودران، خودروهای هیبریدی، پلاگین هیبریدی و برقی نداشته است و  در این زمینه سکوت کرده است.

تجزیه تحلیل استاد آی‌تی پیش‌بینی افزایش قیمت خودروهای وارداتی را به‌ازای هر ۱۰۰ میلیون تومان معادل ۱۵ میلیون تومان افزایش قیمت برای خودروهایی با حجم موتور حداکثر تا ۱٫۵ لیتر.

بیش از ۱٫۵ تا ۲ لیتری افزایش قیمتی معادل ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان، بالاتر از ۲ تا ۲٫۵ لیتر افزایش صد درصدی کمی زیر ۸۰ میلیون تومان، و بیش از ۲٫۵ تا ۳ لیتر نیز به دلیل اجازه ورود تازه احتمالا افزایش احتمالی تا ۱۲۰ میلیون تومان داشته باشند.

 

افزایش تعرفه واردات خودرو رسماً اعلام شد

در تعرفه جدید خودروهایی با حجم بالاتر از ۳ لیتر اجازه ورود ندارند.

قیمت خودروهای مونتاژ داخل نیز از ۳ تا ۳۰ تومان برای خودروهایی تا قیمت ۹۰ میلیون تومان برآورد خواهد شد.

 

محل تبلیغات شما