شبکه اجتماعی واتساپ یکی از کاربردی‌ترین شبکه‌های اجتماعی در ایران محسوب می‌شود که بیشتر در ارتباطات خانوادگی، مبتنی بر خطوط تلفن استوار است. کنترل مصرف داده‌ها یا همان دیتا در واتساپ به دلیل حجم بالای مطالب، تصاویر و ویدئوی ارسالی که بعضی از آنها هم می‌تواند تکراری و یا غیرمفید باشد ضروری است.

آموزش تصویری زیر به مصرف بهینه دیتای اینترنت در واتساپ شما کمک خواهد کرد. این تنظیمات ساده و روان بوده و بر اساس سیستم آندروید که بیشتر در دسترس عموم مردم است تظیم شده و بر مبنای زبان فارسی است.

در گام اول اپلیکیشن واتساپ گوشی موبایل خود را باز کنید و بر روی علامت … که کنار گزینه جستجو و در سمت چپ و بالای اپلیکشین قرار دارد برای ورود و دسترسی به قسمت تنظیمات کلیک کنید.

صفحه حمایت مالی.
روند جدید سهیم شدن در توسعه و فرهنگ‌سازی. حمایت از یک سایت مستقل حمایت از انتشار آزاد اطلاعات

مبلغ ۲۰۰۰ تومانمنوی کوچکی در همان گوشه باز شده که شامل چند گزینه است که یکی از آنها تنظیمات است. روی  تنظیمات ضربه بزنید تا به صفحه مورد نیاز وارد شوید. در این قسمت گزینه مصرف ذخیره و داده را ضربه بزنید تا به صفحه مورد نظر ما که در آنجا به تنظیمات داده نیاز دارید وارد شوید.

تصویر زیر تا این مرحله را از سمت چپ به راست نشان می‌دهد.

مدیریت مصرف دیتای اینترنت در واتساپ

شما در مرحله بعد با تصویر سه‌گانه زیر روبرو خواهید شد که دیتای مصرفی در زمان استفاده از وای‌فای، در زمان استفاده از دیتای موبایل و در حالت رومینگ را مشخص می‌کند. در این قسمت تنظیمات با زبان تصویر برای شما و بستگی به نظر شما بیان شده است که می‌توانید با توجه به آنچه می‌خواهید موارد لازم را تنظیم کنید.

مدیریت مصرف دیتای اینترنت در واتساپ

به عنوان مثال برای ما تیک دانلود همه موارد را برداشته‌ایم تا دانلودها به صورت خودکار انجام نگیرد و خود کاربر هر کدام را خواست با ضربه زدن بر روی آن دانلود کند.

موفق باشید.

 

محل تبلیغات شما