شرکت اینفینیتی موفق شده مدل Q را تاج سر نمایشگاه دیترویت که از معتبرترین و قدیمی‌ترین نمایشگاه‌های خودرو به‌شمار می‌آید، کند. اینفینیتی کیو در قسمت خودروهای سدان مفهومی توانست نگاه اکثر داوران و بازدید کنندگان نمایشگاه را به خود جلب کند.

قبل از حضور در نمایشگاه دیترویت نیز اینفینیتی Q توانسته بود نظر کاربران شبکه‌های مجازی را به خود جلب کند. طراحی کم‌نظیر این خودرو می‌تواند برای سایر خودروسازان نیز یک تز جدید به‌شمار آید.

این اتومبیل دارای موتور دیزلی توربو VC است. موتور توربو وی‌سی این توانایی را دارد که حجم سیلندر را از در حالت معمول عملکرد که بیشتر خودروهای دیگر ۸ به ۱ عمل می‌کنند با فشردگی تقریبا دو برابر به ۱۴ به ۱ برساند. این جمله به این معنی است که ضمن ایجاد قدرت بیشتر در میلنگ‌ها و خروجی قدرت موتور، مصرف سوخت کمتر و آلایندگی کمتری نیز خواهد داشت.

صفحه حمایت مالی.
روند جدید سهیم شدن در توسعه و فرهنگ‌سازی. حمایت از یک سایت مستقل حمایت از انتشار آزاد اطلاعات

مبلغ ۲۰۰۰ تومانبه زبان ساده‌تر موتور چهار سیلندر ۲ لیتری این خودرو که اینفینیتی QX50 از این به بعد نام‌گزاری خواهد شد، به اندازه یک موتور ۶ سیلند قدرت دارد و راندمان مصرف سوخت آن نیز ۳۰ درصد بهتر از عملکرد یک موتور ۶ سیلندر است.

مورد جالب در مورد شرکت اینفینیتی این است که این شرکت به عنوان یک شرکت ژاپنی و فرانسوی در حقیقت کار مشترک رنو و نیسان هستند!

طراحی خودرو به اندازه‌ای اثربخش بوده است که رقیبان سرسخت ژاپنی و آلمانی را مجبور به تعظیم کرده است. خطوط بدون خطا در بدنه خودرو نگاه بدون نقصی برای خودرو ایجاد کرده است و یک بدنه یکپارچه را به شکل آرمانی تداعی می‌کند به گونه‌ای که بیننده آن را یک طراحی همه چیز تمام می‌داند.

اینفینیتی Q برنده بهترین طراحی نمایشگاه دیترویت

مورد جالبی که میتسوبیشی نیز قول انجام آن را داده است عدم استفاده اینفینیتی از آینه جانبی یا بغل در خودرو و بجای آن استفاده ترکیبی از دوربین و سنسور هوشمند است.

استفاده از پایه صندلی کم‌حجم و شکل خاص داشبورد فاضی داخلی را برای سرنشینان بسیار جادار کرده است. این فضا برای سرنشینان عقب نیز عالی به‌نظر می‌رسد.

از جمله فناوری بکار رفته کروز کنترل پروپایلوت است که نسل سوم کروز کنترل انطباقی به شمار می‌آید که نیسان این فناوری را در اختیار دارد و با عملکرد آن شما می‌توانید در حقیقت یه کمک راننده را در کنار خود داشته باشید.

Source: Infiniti

محل تبلیغات شما