دبی یک نمونه اولیه از خودرو پرنده بدون راننده چینی را آزمایش کرد، هدف سازمان حمل و نقل این کشور معرفی وسیله نقلیه هوایی در امارات تا ماه جولای بوده است. ایده تست خودرو تک سرنشین در شهرهای امارات متحده عربی برای اطمینان یافتن از  آن بود که تا سال ۲۰۳۰ یک چهارم وسایل نقلیه بدون راننده شوند.

مقامات امارات در بیانیه‌ای اعلام کردند؛ خودرو EHang 184 توانایی طی کردن مسافت از پیش تعیین شده را با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در ارتفاع ۳۰۰ متری را دارد.

پروژه خودروی پرنده بدون راننده به زودی در دبی

بدین صورت که که مسافر باید به سادگی مقصدی را برای بلند شدن از زمین خودرو و قرار گرفتن در مسیر و در نهایت قرار گرفتن در جای مشخص شده که توسط یک مرکز کنترل زمینی مانیتور می‌شود، انتخاب کند.

نمایش خودرو پرنده

این خودرو پرنده که توسط سازنده چینی؛ EHang به تولید رسیده است می‌تواند با دو ساعت شارژ تا سی دقیقه به حرکت ادامه دهد. مقام ارشد مطر الطایر در روز دوشنبه اعلام کرد خودرو بدون سرنشین هوایی که در اجلاس جهانی به نمایش گذاشته شد، فقط به عنوان نمونه نخواهد بود.

همچنین اظهار کرد: “ما این خودرو را در آسمان دبی مورد آزمایش قرار دادیم”. این مقام رسمی تمام تلاش خود را در جولای ۲۰۱۷،  برای آغاز بکار این خودروها بمنظور کاهش بار ترافیکی بکار گرفته است.

پروژه خودروی پرنده بدون راننده به زودی در دبی

این مقام عنوان کرد : “کوادکوپتر با هشت پروانه هواپیما مجهز شده است”.  گفته می‌شود این خودرو دارای سنسورهای دقیقی است که می‌تواند در مقابل دمای شدید  با توجه به دمای بالا در این کشور مقاومت کند.

در ماه نوامبر، دبی بر سر یک معامله با ایالات متحده برای مطالعه ساختار خط ارتباطی حمل و نقل به پایتخت این کشور؛ ابوظبی بمنظور آغاز بکار این خودروهای بدون سرنشین به توافق رسید. مقصد این خطوط برخ خلیف است که بلندترین برج در جهان به حساب می‌آید، دبی در منطقه خلیج فارس مقصد توریستی بسیاری گردشگران است؛ بطوریکه در سال ۲۰۱۶ با رقم ۱۴٫۹ میلیون نفر رکورد تازه‌ای را ثبت کرد.

Source : phys
محل تبلیغات شما