جیمیل یکی از سرویس های پست الکترونیکی است. به عبارتی جیمیل یکی از صدها سرویس دهنده ایمیل است.

استادیت: برخی از افراد فکر می کنند که ایمیل و جیمیل با هم تفاوت دارند. در حقیقت اینگونه نیست. این دقیقاً مثل این است که ما بگوییم کاج با درخت تفاوت دارد. سرویس های بزرگ ایمیل جهان متعدد هستند و البته بزرگترین سرویس دهنده ایمیل گوگل است که مشهورترین سرویس ایمیل این شرکت جیمیل است.

۱۳ سایت بزرگ سرویس رایگان ایمیل یا همان پست الکترونیکی در اختیار کاربرانشان قرار می دهند از جمله یاهومیل . برای کسب اطلاعات بیشتر (پیوند به زبان انگلیسی) کلیک کنید.

صفحه حمایت مالی.
روند جدید سهیم شدن در فرهنگ‌سازی کمک به سایت‌های مستقل.
حمایت از یک سایت مستقل حمایت از انتشار آزاد اطلاعات است.
مبلغ ۲۵۰۰ توماندر این پست ساخت جیمیل را به صورت تصویری و آسان یادمی گیریم.

ساخت اکانت (حساب کاربری) جیمیل فارسی

۱- ورود به صفحه اصلی (توجه داشته باشید پیش از این در مرورگرتان به حساب کاربری جیمیل لاگین نشده باشید. برای رفتن به این صفحه کلیک کنید. ما برای ترویج زبان فارسی تارنما را بر اساس زبان فارسی برگزیده ایم. اگر دوست دارید با زبان انگلیسی وارد شوید کلیک کنید. در انتهای صفحه ارجاع سمت چپ شما می توانید زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید. تصویر زیرین محیط صفحه ارجاع را نشان می دهد.

ساخت اکانت جیمیل

ساخت اکانت جیمیل

۲- در این صفحه باکس سمت چپ را پر نمایید. ما برای سهولت کار شما نمونه ای را آفریده ایم که به صورت تصویر زیر می توانید مشاهده کنید.

ساخت حساب کاربری جیمیل گوگل

ساخت حساب کاربری جیمیل گوگل

 

همه موارد را به دقت پر نمایید. توجه داشته باشید از رمز قوی که امکان بخاطرساری آن برایتان مقدور باشد استفاده کنید. در صورت صحیح وارد کردن اطلاعات گوگل تصمیم می گیرد که برایتان حساب کاربری ایجاد نماید یا تایید موبایلتان را از شما خواهد خواست.

گوگل معمولاً کد تاییده موبایل را درخواست نمی نماید ولی چناچه از یک رایانه مرتب اکانت ساخته شود تاییدیه خواهد خواست.

۳- در صورت درخواست تاییدیه تصویر زیر را خواهید دید که طبق تصویر عمل خواهید کرد. شماره موبایل را تایید و دکمه ادامه را کلیک کنید.

تاییدیه گوگل برای جیمیل

تاییدیه گوگل برای جیمیل

۴- کمی صبر کنید یک پیامک حاوی شماره ای تصادفی دریافت خواهید کرد. شماره مورد نظر را در کادری مشابه تصویر زیر وارد کنید. با تایید شماره، اکنون شما صاحب یک جیمیل هستید. از پست الکترونیکیتان لذت ببرید.

ایجاد اکانت جیمیل

ایجاد اکانت جیمیل

 

محل تبلیغات شما