یکی از ویژگی‌های جدیدی که به اینستاگرام اضافه شده است امکان اضافه کردن تصاویر گیف “Gif” به قسمت استوری اینستاگرام است.

این امکان در آخرین آپدیت اینستاگرام فعال شده و ممکن است هنوز گوشی شما آخرین نسخه اینستاگرام را دریافت نکرده باشد. به هر حال آموزش تصویری این ترفند را با شما همراه هستیم.

این امکان با همکاری اینستاگرام و Giphy پدید آمده است و شامل سه مرحله است.

صفحه حمایت مالی.
روند جدید سهیم شدن در فرهنگ‌سازی کمک به سایت‌های مستقل.
حمایت از یک سایت مستقل حمایت از انتشار آزاد اطلاعات است.
مبلغ ۲۵۰۰ تومان۱- انتخاب عکس از گالری یا گرفتن عکس مستقیم با اپلیکیشن اینستاگرام در حالت نرمال.

۲- تعیین نوع گیف  و چیدمان آن

۳- ارسال آن به مخاطبان یا فالورهایتان

گزینه ۱

برای انتخاب به صورت عکس از اپلیکیشن روی آیکون و یا نمادتان در بالا و سمت چپ که کنار سایر استوری‌های فالوینگ‌هایتان قرار دارد ضربه بزنید تا به مرحله بعد بروید.

اگر می‌خواهید از گالری تصویری را انتخاب کنید با انگست در حالت هوم به سمت چپ درگ کنید یا بکشید تا به آن قیمت وارد شوید. تصویر زیر نمونه مورد نظر را نمایش می‌دهد.

۲- بعد از مرحله انتخاب تصویر، در بالای کادر ابزار سه گانه اضافه کردن نوشته، برچسپ و طراحی قرار دارد شما باید ابزار برچسپ را که قبلا تصاویر و شکلک را داشت و اکنون به نام اسکوریش نام دارد انتخاب کنیدذ که در تصویر پایین اولین تصویر سمت راست مشخص است.

در دریف اول پایین سمت چپ نماد GIF را می‌توانید ببینید، این دکمه را انتخاب کنید. حالا در قسمت جستجو هر کدام را دوست دارید انتخاب کنید و بر روی آن ضربه بزنید. شما اکنون می‌توانید آن را متحرک کرده و یا بزرگ و کوچک کنید. تصاویر چهارگانه زیر  از سمت راست به چپ، این مرحله را به خوبی نشان داده است.

۳- انتشار و پایان کار

در مرحله آخر بر روی استوری “Story ” در پایین رابط کاربری ضربه بزنید یا دکمه ارسال یا همان ” Send to” را انتخاب کنید. گزینه انتخاب مستقیم و دایرکت نیز برای شما در آخرین مرحله مثل همه استوری‌ها مهیا است.


موفق باشید.

محل تبلیغات شما