هفته‌ای که گذشت دنیای فناوری پر از خبرهای گوناگون بود ولی در این هفته مهمترین رویداد برای ایرانیان در حوزه خودرو اتفاق افتاد.

بعد از حوزه خودرو باز دو استارتاپ مهم در این زمینه خبرساز شدند. مهمترین خبر در هفته گذشته به افزایش تعرفه واردات خودرو برمی‌گردد. افزایشی که موجب شده برخی از مونتاژکنندگان داخلی و دلالان خودرو داخلی شاد شوند و البته مصرف‌کنندگان از این موضوع هنوز شوکه هستند. با این حال این مورد را نیز اضافه کنیم که بازار عملاً کشش قیمت بالا را حتی در حد یک میلیون تومان ندارد.

بازار خودرو داخلی طبق سال‌های گذشته در مشت مونتاژکاران داخلی باقی خواهد ماند و با شعار حمایت از تولید داخلی ماشین‌های نسل گذشته همچنان در خط تولید پشت‌سر‌هم در حال تولید و عرضه هستند.

صفحه حمایت مالی.
روند جدید سهیم شدن در توسعه و فرهنگ‌سازی. حمایت از یک سایت مستقل حمایت از انتشار آزاد اطلاعات

مبلغ ۲۰۰۰ تومانانتظار افزایش قیمت خودروهای خارجی دیگر در حد انتظار نخواهد بود و یک رویداد حتمی بدل خواهد شد.

تپسی از دیگر رقیبش در زمینه تاکسی آنلاین یعتی اسنپ در خصوص ایجاد محدویت برای کاربران موبایل شکایت کرده است. هنوز مشخص نیست این موضوع به کجا رسیده است. هم‌اکنون برنامه کافه‌بازار اسنپ را به دلیل این موضوع از مخزن دانلودش خارج کرده است.

آخرین موضوع مهم هفته گذشته به سوء استفاده اپل در بروزرسانی iOS برمی‌گردد که باعث می‌شود سرعت موبایل گوشی‌های قدیمی کند شود. این موضوع مربوط به باتری گوشی است. هم‌اکنون حداقل دو پرونده شکایت علیه این شرکت در آمریکا در جریان است.

محل تبلیغات شما