جلوگیری از پخش خودکار ویدیو,عدم پخش اتوماتیک فیلم,قطع خودکار ویدیو در فایرفاکس,قطع خودکار ویدیو در فایرفاکس

آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که نگران حجم اینترنتتان هستید که با شروع خودکار پخش ویدیوهای اینترنت کاهش یابد؟ اچ‌تی‌ام‌ال ۵ این امکان را به توسعه‌دهندگان سایت می‌دهد که پخش ویدیو را به صورت خودکار قرار دهند که این امر ممکن است برای مراجعه‌کنندگان سایت دردسر ساز باشد.

در این مطلب ما آموزش جلوگیری از پخش خودکار ویدیو در دو مرورگر پرکاربرد فایرفاکس و کروم را برای شما درنظر گرفته‌ایم که پخش خودکار را قطع می‌کند و فقط با کلیک کابر، پخش ویدیو آغاز می‌شود.

صفحه حمایت مالی.
روند جدید سهیم شدن در فرهنگ‌سازی کمک به سایت‌های مستقل.
حمایت از یک سایت مستقل حمایت از انتشار آزاد اطلاعات است.
ما بهره‌ای از کمک‌های دولتی نداریم. تنها یاران ما شمائید.

مبلغ ۲۵۰۰ تومانابتدا آموزش قطع پخش خودکار در فایرفاکس

جلوگیری از پخش خودکار ویدیو در مرورگر فایرفاکس و کروم

برای شروع کار در قسمت نوار آدرس فایرفاکس عبارت about:config را تایپ کنید تا صفحه‌ی زیر برای شما نمایش داده شود

stop auto start videos

بر روی باکس Iaccept the risk! کلیک کنید تا وارد پنل کانفینگ شوید. لیستی از برنامه‌ها را خواهید دید. نگران نباشید در نوار آدرس یا سرچ کلمه autoplay گزینه media.autoplay.enabled را دبل‌کلیک کنید تا وضعیت از حالت True به Flase تغییر کند. با اینکار ویدئو خودکار پخش نخواهد شد.

آموزش قطع پخش خودکار در گوگل کروم

گوگل کروم با پشتوانه گوگل راه پخش خودکار ویدئو را قطع می‌کند. یکی برای یوتیوب که با کلیک بر روی این پیوند یک افزونه نصب خواهد شد و تنظیمات آن در سمت راست نوار آدرس قرار خواهد گرفت که شما با کلیک بر روی آن گزینه دلخواه خودتان را تنظیم می‌کنید.

برای قطع پخش خوکار همه ویدئوهای HTML5 بر روی این پیوند کلیک تا افزونه مورد نظر نصب شود. بعد از نصب سمت راست نوار آدرس نمایه این افزونه برای شما به نمایش درخواهد آمد که آن را بر روی Disable autoplay سویچ کنید و کار تمام است.

شکل زیر محل قرارگیر افزونه برای نصب و نمایش نمایه آن بعد از نصب است.

جلوگیری از پخش خودکار ویدیو در مرورگر فایرفاکس و کروم

محل تبلیغات شما