به تازگی پروژه‌ی جدید پیام‌رسان گوگل به نام گوگل الو توسط گوگل به خزانه اپلیکیشن آندروید و iOS اضافه شده است.

مقایسه گوگل الو و واتساپ

نوآوری برنامه‌های پیام‌رسان همیشه وجود داشته و با ظهور یک برنامه بهتر برنامه۲های دیگر به فراموشی سپرده می‌شوند. از آخرین ابتکار در این زمینه می‌توان به پروژه گوگل الو به لاتین Google Allo اشاره کرد. این اپلیکشین پیام‌رسان شبکه اجتماعی است که بر اساس شماره موبایل همچون واتساپ فعال خواهد شد.

صفحه حمایت مالی.
روند جدید سهیم شدن در توسعه و فرهنگ‌سازی. حمایت از یک سایت مستقل حمایت از انتشار آزاد اطلاعات

مبلغ ۲۰۰۰ تومانگوگل الو چیست؟

قبل از گزارش تفاوت بهتر است گوگل الو را بهتر بشناسیم. این برنامه با شماره همراه فعال خواهد شد و عملکردی هوشمندانه دارد. به نوعی شما با یک برنامه‌ی هوشمند سر و کار دارید و با کار با آن گوگل الو رفتار شما را ذخیره و برنامه‌ریزی نموده و در برابر پیام‌های دریافتی بسته‌ی پیشنهادی دارد. این پیشنهادات نسبت به متن و عکس ارائه می‌شود.

اپلیکیشن گوگل الو

در حقیقت رباتهای گوگل الو در همه حال همه پیام‌ها را می‌خوانند و در شبکه مرکزی خود آنها را ذخیره م‌کنند. اصول انجام عملیات هوشمند توسط نرم‌افزار فقط از این طریق امکان‌پذیر است.

تفوت گوگل الو و واتساپ در چیست؟

این هوشمندی گوگل الو موجب حفظ و ذخیره رفتار کابران است و به نوعی رفتار کاربران ردیابی و رصد می‌شود. گوگل گفته است جمع‌آوری این اطلاعات فقط برای ارتقای اپلیکشین الو مورد استفاده قرار می‌گیرد. که البته به اعتقا ما گوگل می‌تواند از این اطلاعات در مصارف دیگر نیز بهره ببرد و بسته اطلاعاتی گردآوری شده نمی‌تواند بدون وسوسه باشد.

سیستم رمزگذاری داده ها که اکنون در واتساپ فعال است در گوگل الو به صورت پیش‌فرض غیر فعال است و می‌تواند رخنه امنیتی داشته باشد.

ادوارد اسنودن

 اخیراً ادوارد اسنودن متخصص حوزه امنیت اینترنت نسبت به استفاده از برنامه گوگل الو هشدار داده است. وی عدم رمزگذاری بر روی این اپلیکیشن را موجب خسارت به امنیت برنامه دانسته است. اصولاً وی با همه نوع  فعالیت‌های گوگل مشکوک است و آن را به نوعی دستیار جاسوسی دولت آمریکا می‌داند. آیا شما نیز موافقید؟
اسنودن هم اکنون متواری و به روسیه پناهنده شده است.

نتیجه

آنچه ما فکر می‌کنیم این است که گوگل الو می‌تواند قوی‌تر از واتساپ ظاهر شود ولی آنچه مسلم است امنیت آن دچار تردید است. هرگونه استفاده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان می‌تواند امنیت اطلاعاتی افراد را خدشه‌دار کند ولی گوگل الو به معنی کامل هر آنچه را بنویسید ردیابی و ذخیره می‌کند و در همه حال نظاره‌گر شما است.

محل تبلیغات شما