سامسونگ و گوگل از بهترین ارائه دهندگان تکنولوژی در جهان هستند. با توجه به انتخاب‌های گسترده‌ای که امروزه در اختیار مشتریان قرار دارد، سامسونگ و گوگل اغلب برای برتری در بازارهای تکنولوژی باهم به رقابت می‌پردازند.

این رقابت اغلب در زمینه تلفن‌های هوشمند، ساعت‌های هوشمند، تبلت‌ها و دسته‌های دیگر وجود داشته است. اما در حال حاضر این دو شرکت وارد بازی جدید واقعیت مجازی (VR) شده‌اند و در تلاش برای پیروزی و بیرون کردن رقیب خود از صحنه می‌باشند. در این مطلب، به بررسی قابلیت‌های دو هدست واقعیت مجازی تولید شده توسط سامسونگ و گوگل می‌پردازیم تا پیروز میدان مشخص گردد.

سازگاری این دو دستگاه واقعیت مجازی

مقایسه هدست واقعیت مجازی گوگل و سامسونگ

برای این منظور ابتدا بررسی ‌می‌کنیم که چه نوع گوشی‌های هوشمندی را ‌می‌توان با هر یک از این دو هدست به کار برد. Gear VR سامسونگ به یک دستگاه سامسونگ از نسل‌های اخیر، از نوت ۵ و S6 به بالا نیاز دارد. Daydream VR گوگل نیز دارای گزینه‌های سازگار محدودی است و در حال حاضر تنها با گوشی‌های Pixel و Pixel XL گوگل کار می‌کند.

مقایسه هدست واقعیت مجازی گوگل و سامسونگ

اتصال Daydream به گوشی آسان‌تر است. به این صورت که شما هدست را موقعیت مناسب قرار ‌می‌دهید و درپوش آن را ‌می‌بندید. اتصال Gear VR سامسونگ از طریق اتصال USB انجام ‌می‌گردد که کمی دشوار‌تر ‌می‌باشد.

مقایسه هدست واقعیت مجازی گوگل و سامسونگ

کنترل

کنترل این دو هدست بسیار متفاوت است. برای Daydream گوگل، اختصاص دستورات کاربران به دستگاه با استفاده از کنترل از راه دور ارائه شده است. کنترل از راه دور دارای یک پد لمسی است که ‌می‌تواند برای کنترل حرکات نیز مورد استفاده قرار گیرد. به نظر ‌می‌رسد این نوع کنترل برای کار با کامپیوتر نیز مناسب باشند.

مقایسه هدست واقعیت مجازی گوگل و سامسونگ

زمانی که کنترل از راه دور کوچک گوگل استفاده نمی‌شود ‌می‌توان آن را در گوشه هدست قرار داد. از سوی دیگر کنترل از راه دور Gear VR سامسونگ، یک پد لمسی بر روی دستگاه است که قابلیت گشت و گذار آسان‌تری را برای کاربران فراهم ‌می‌کند. در بالای پد لمسی نیز یک دکمه قرار دارد که با فشردن آن به منوی اصلی دستگاه ‌می‌رود. این قابلیت سامسونگ در مورد کنترل حرکات از قسمت شقیقه مانند فیلم‌های مربوط به آینده، جذابیت این هدست را دوچندان کرده است.

ویژگی‌ها

هر دو دستگاه دارای فروشگاه برنامه‌های مخصوص به خود ‌می‌باشند. Daydream گوگل برنامه‌های مختلف گوگل مانند یوتیوب را در دسترس قرار ‌می‌دهد. از سوی دیگر سامسونگ استفاده از خدمات محبوب خود مانند Netflix  را برای کاربران فراهم ‌می‌کند. هم چنین از Gear VR ‌می‌توان برای بازی‌های ماین‌کرافت نیز استفاده کرد. در حالی که فروشگاه اکیولس سامسونگ، صدها برنامه را برای استفاده کاربران در دسترس قرار داده، فروشگاه گوگل هنوز حتی صد برنامه اول در این زمینه را منتشر نکرده است.

هدست واقعیت مجازی

Source: neurogadget
محل تبلیغات شما