اسپیس‌ایکس پروژه ایلان ماسک برای حمل و نقل انسان در روی زمین و سفر به فضا است. این پروژه جسورانه این ادعا را دارد که سفرهای طولانی بین شهری زمین را که اکنون با هواپیما بیش از چند ساعت زمان می‌برد، زیر نیم ساعت به پایان برساند.

اسپیس‌ایکس حمل و نقل انسان با سرعت موشک

در ابتدا “ماسک” مدیرعامل اسپیس‌ایکس برنامه‌ی سفر تجاری انسان به فضا را داشت. وی در یک کنگره بین‌المللی کیهان‌نوردی در آدلاید استرالیا اعلام کرد چرا ما از پروژه انتقال انسان به فضا برای جابجایی بر روی زمین استفاده نکنیم؟ ماسک مدعی است سفر با این سفینه‌ها که به نام BFR خوانده می‌شوند به عنوان مثال از نیویورک تا شانگهای در ۳۹ دقیقه انجام خواهد گرفت.

 

صفحه حمایت مالی.
روند جدید سهیم شدن در توسعه و فرهنگ‌سازی. حمایت از یک سایت مستقل حمایت از انتشار آزاد اطلاعات

مبلغ ۲۰۰۰ تومانماسک مدعی است سفر از لس‌آنجلس به نیویورک یا هونولولو در مدت ۲۵ دقیقه و لندن به دبی یا تهران فقط در عرض ۲۹ دقیقه انجام خواهد گرفت.

سفر به فضا

طرح بزرک اسپیس‌ایکس برای سفر تجاری به مریخ با سفینه‌های ۱۰۶ متری محقق خواهد شد. این ماموریت بر اساس آنچه وی گفته است تا سال ۲۰۲۲ انجام خواهد شد.

اسپیس‌ایکس حمل و نقل انسان با سرعت موشک

البته بر اساس همین پیش‌بینی‌ها در سال ۲۰۲۴ ماموریت‌های خدماتی از جمله ساخت و ساخت و نیروهای خدماتی نیز در دستور کار خواهد گرفت. ناگفته نماند ایلان ماسک مدیرعامل تسلا نیز به صورت همزمان می‌باشد. در این گیر و دار امروز خبر دیگری در خصوص سفرهی فضایی از شرکت لاکهید مارتین شنیده شد.اسپیس‌ایکس حمل و نقل انسان با سرعت موشک

سایر رقبای اسپیس‌ایکس

شرکت لاکهید مارتین نیز در زمینه خودروهای پرنده مشغول تحقیقات تجاری است.

اسپیس‌ایکس حمل و نقل انسان با سرعت موشک
سفر اسپیس‌ایکس به مریخ مدت زمان ۶ ماه طول خواهد کشید
و در هر سفینه ۴۰ کابین درنظر گرفته شده است که در مجموع نزدیک به ۱۰۰ مسافر را همزمان جابجا خواهد کرد.

Source: phys - futurism - cnbc - theverge

 

محل تبلیغات شما