نمایشگاه CES 2017 اخبار هیجان انگیزی را برای طرفداران تلویزیون‌ها با معرفی محصولاتی درجه یک از شرکت‌های سونی، ال‌جی و سامسونگ به ارمغان آورد. ال‌جی از سری W با کیفیت ۴K OLED در نمایشگاه پرده‌برداری کرد، درحالیکه سامسونگ در تجربه تماشای تلویزیون انقلابی ایجاد کرد و نوید یک دوره جدید از سرگرمی‌ها با مجموعه تلویزیونی سری QLED را داد. سامسونگ اظهار می‌کند تلویزیون‌های QLED آن دارای بهترین کیفیت تصویر در حال حاضر می‌باشد که از آن به عنوان ” تغییری بزرگ در در صنعت بصری ” یاد می‌کند.

مقایسه فناوری QLED

ال‌جی تحت تاثیر QLED قرار نگرفت

ال‌جی توسط فناوری QLED تلویزیون‌های جدید سامسونگ شگفت زده نشد و توضیح داد که از این تکنولوژی نمی‌توان به عنوان انقلابی در این صنعت نام برد. ال جی همچنان بر دیودهای تلویزیون‌های خود (OLED) تمرکز کرده است و اظهار می‌کند که تکنولوژی جدید تلویزیون‌ها (QLED) گامی رو به جلوست ولی تغییر بسیار عمده‌ای نیست. ال جی تخمین می‌زند که تنها تفاوت آن در مقایسه با انواع قبلی آن، درخشندگی بیشتر خواهد بود.

مقایسه فناوری QLED و OLED

QLED همچنان یک صفحه LCD است !

هان-سانگ بوئم، سخنگوی ال جی اظهار کرد : “تنها تفاوت محصول جدید سامسونگ با انواع قبلی آن در روشنایی است. در نقطه کوانتومی، درخشندگی می‌تواند با توجه به نور پس‌زمینه متفاوت باشد. درست است که سامسونگ بهره وری از نقطه کوانتومی را بهبود بخشیده است اما این تغییر بسیار ناچیزی است و همچنان به عنوان یک صفحه LCD به حساب می‌آید”. او همچنین گفت ال‌جی دارای تکنولوژی راه‌حل رنگ سفید است که  بر اساس نانو IPS پایه‌گذاری شده است.

دیدگاه مدیر اجرایی ال‌جی در پاسخ به گفتار کیم هیون سوک، رئیس تجارت صفحه نمایش‌های سامسونگ است که فناوری جدید تلویزیون‌های سامسونگ را تحسین کرده است و اظهار کرده که رقابت با چنین ویژگی بی‌معنی خواهد بود.

lg_w7_series_ces_gadgets360_1483552134613

مقایسه OLED و QLED

مدیر اجرایی ال‌جی بیان می‌کند که مقایسه OLED و QLED مانند مقایسه سیب و پرتقال، بی‌فایده است. OLED نور را از خود ساطع می‌کند در حالی که QLED این چنین نیست و این‌ها، دو نوع متفاوت از صفحه نمایش‌ها هستند. ال‌جی قصد دارد امسال کسب و کار صفحه نمایش‌های OLED بزرگ خود را مانند اندازه‌های کوچک و متوسط، گسترش دهد.

ال‌جی هم‌زمان قسط دارد تا به برنامه‌ریزی برای کسب و کار ال‌سی‌دی‌ها به منظور  تقویت موقعیت خود در بازارهای جهانی، بپردازد. علاوه بر آن ال‌جی در صدد است تا بوسیله تغییر در ساختار تجارت خود به سوی OLED، اندازه صفحه نمایش‌های OLED خود را نسبت به سال گذشته دو برابر و در سال‌های آتی، هر سال دو برابر نسبت به سال گذشته کند.

مقایسه فناوری QLED و OLED

هر دو برند سامسونگ و ال‌جی به نوآوری و افزودن تکنولوژی‌های جدید برای ماندن در بهترین جایگاه ادامه می‌دهند. در حالی که سامسونگ از تکنولوژی جدید خود؛ QLED پرده‌برداری کرد، ال‌جی فناوری جدیدی به نامOLED  (CSO) که قابلیت آن را دارد که سیستم صوتی خود را در آن تقویت کند، ارائه داد. ال‌جی اظهار داشته که CSOها در مقایسه با بلندگوهای خارجی-که تنها صدا را بازتاب می‌کنند- کیفیت صدای فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد. شرکت فناوری CSO در نمایشگاه CES از تلویزیون‌های ۶۵ اینچی با کیفیت UHD رونمایی کرد.

مقایسه فناوری QLED و OLED

در کل بنظر می‌رسد که رقابت میان ال‌جی و سامسونگ برای نسل‌های آتی تلویزیون به اوج خواهد رسید.

Source :  techtimes , CES , Samsung , LG
محل تبلیغات شما