پلیس ترکیه در آخرین برنامه‌هایش بدنبال باز کردن رمز آیفون ۴s ضارب “آندره کارلف” سفیر روس است. سفیر روس ابتدای این هفته شب دوشنبه توسط پلیس محافظ بنام “مِرت آلتین‌تاش”  در یک گالری هنری در حالی که سخنرانی می‌کرد  ترور و کشته شد.

داستان این ترور هنوز تمام نشده با نام آیفون ۴s دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است. پلیس ترکیه تاکنون موفق نشده است این گوشی را رمزگشایی کند و اینگونه به نظر می‌رسد که تیمی از روسیه نیز برای باز کردن قفل آن راهی آنکارا هستند. ما در این مورد مطمئن هستیم که پلیس ترکیه نتوانسته است با ابزارهای خود موفق به شکستن قفل آیفون ۴s شوند. حال باید منتظر ماند و دید آیا پلیس روسیه می‌تواند این گوشی را رمزگشایی کند.

آیفون ۴s این فرد با رمز عبور ۴ رقمی قفل شده است. این رمز برای این سری از تلفن هوشمند آیفون متداول بوده است. رمزگشایی و باز کردن قفل این گوشی می‌تواند سر نخ‌های زیادی به پلیس برای ردیابی اشخاصی که با او در ارتباط بوده‌اند به دست بدهد.

تصویر زیر موقعیت قاتل سفیر روسیه ثانیه‌هایی پیش از شلیک را نشان می‌دهد.

قاتل سفیر روسیه در ترکیه

آیا اپل قفل آیفون ۴s قاتل سفیر روسیه در ترکیه را خواهد شکست؟

سال گذشته مورد مشابه‌ای پیش آمد و یک آیفون ۵c متعلق به “سعید فاروق” ضارب و شلیک کننده‌ای مورد توجه اف‌بی‌آی قرار گرفت و علی‌رغم درخواست پلیس آمریکا، اپل رمز آن را نگشود. آیفون ۵c سرانجام توسط پلیس اسرائیل رمزگشایی شده و البته به صورت رسمی این خبر مورد تایید اپل قرار نگرفته است. با این حال اف‌بی‌آی اعلام کرد آنها با کمک یک شرکت امنیتی اسرائیلی موفق به نفوذ در آن شده‌اند.

ما مطمیئن هستیم اپل هیچگاه مبادرت به شکستن قفل اسمارت فون‌هایش نخواهد کرد. و باید منتظر ماند و دید روسها در این زمینه چه در چنته دارند.

    Source: MacReports via AppleInsider and phonearena
محل تبلیغات شما