اپل با بروزرسانی iOS  به نسخه ۱۰٫۱ رخنه امنیتی موجود در این سیستم عامل با سوار شدن هکر بر جریان مشاهده تصاویر با پسوند JPEG و خواندن اسناد فرمت PDF را رفع کرده است.

این خبر خوشحال کننده را به اپل دوستان بدهیم که اگر گوشی موبایل آیفون یا آیپد خود را بروز کرده‌اند خطر امنیتی و یا باگ واسطه اتصال از طریق مشاهده تصاویر با پسوند JPEG و خواندن اسناد فرمت PDF رفع شده است. در صورت عدم بروزرسانی هکرها می‌توانستند با ارسال یک ایمل که محتوی یک تصویر یا اسناد شامل پی‌دی‌اف و اجرای کد موردنظرشان به گوشی شما دسترسی داشته باشند. این دسترسی بستگی به نیت هکر می‌تواند محسوس و یا غیر محسوس باشد.

جزئیات بیشر از بروزرسانی iOS 10.1

همینطور که اطلاع دارید مدت زمان خیلی کمی بعد از عرضه iOS10 شرکت اپل نسخه جدید iOS 10.1 را منتظر کرد که یکی از دلائل آن همین رخنه امنیتی بوده است که در نسخه جدید رفع شده است.

رفع رخنه امنیتی با بروزرسانی iOS به نسخه 10.1

هنوز جزئیات این رخنه مشخص نشده است ولی بی‌گمان باید گفت خود کارکنان شرکت اپل اولین افرادی بوده‌اند که متوجه این باگ شده‌اند.

آپدیت و بروزرسانی‌های متوالی برای رفع رخنه‌های امنیتی گوشی موبایل لازم است و شرکت‌های معتبر با بروزرسانی سیستم عامل سعی در جلو بودن از هکرها را دارند. چون هر سیستم عاملی انسان ساز است و دارای نقص امنیتی احتمالی هکرها در صورت داشتن زمان می‌توانند رخنه را پیدا و سوء استفاده کنند.

source: Hacker News
محل تبلیغات شما