یک گروه هکری بنام “Shadow Brokers” یا صاحب سایه‌ها ادعا کرده است آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا که وظیه آن رصد و شنود مکالمات سایبری است را هک نماید.

Shadow Brokers

گروه شادو بروکرز یا صاحب سایه‌ها مدعی شده است به رایانه‌های این آژانس نفوذ کرده و اطلاعات آن را به سرقت برده است. آنها مقداری از این اطلاعات را نیز در وب منتشر کرده‌اند و متخصصان امر، نفوذ را تایید کرده‌اند. فروش حجم بالای این اطلاعات می‌تواند درآمد میلیارد دلاری را برای این گروه به ارمغان آورد. این عمل هک و نفوذ پیگرد قضایی دارد ولی فروش این اطلاعات در جاهایی مثل دارک وب که واحد مالی آن بیت کویین است این امکان را به این گروه هکری می‌دهد که بیت کویین خود را به دلار تبدلی نمایند و همیشه مخفی بمانند.

همچنین این گروه هکری ادعا کرده اند که این بسته نرم افزاری شامل یک سلاح سایبری «بسیار پیشرفته تر و بهتر از استاکس نت» است. قرار است این گروه هکری، بخش دیگری از این بسته نرم افزاری جاسوسی را رایگان در اختیار همه کاربران اینترنتی گذارد.

«ویلیام بینی» متخصص امنیت سایبری و یکی از اعضای سابق NSA در مورد جمله هکری اخیر گفته که این اقدام به احتمال بسیار، کار یکی از اعضای داخلی NSA است. وی می گوید که شبکه های NSA به لحاظ فیزیکی از اینترنت مجزا هستند و در نتیجه یک نفر از داخل NSA – کسی شبیه به ادوارد اسنودن – به احتمال بسیار، این نرم افزار را در اختیار گروه هکری Shadow Broker قرار داده است.

وی بیان کرده است که چنانچه این ابزار در اختیار دولت های خارجی و متخصصان امنیتی سایر کشورها قرار گیرد آنها میتوانند با مهندسی معکوس این نرم افزار اقدام به بازسازی نمونه های جدیدتر و پیچیده تری از این ابزار با مقاصد مختلف کنند. به گفته بینی ایران در حال حاضر به نظر مشغول مهندسی معکوس کرم استاکس نت است تا از آن برای مقاصد خود استفاده کند.

آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا

در صورت امکان این فروش کشورهای چون چین و روسیه اولین مشتریان این اطلاعات هستند. NSA متهم اصلی شنود مکالمات رهبران جهان از جمله مرکل صدر اعظم آلمان است و در سال گذشته و جاری میلادی بارها به عنوان خبر داغ در رسانه‌ها دست به دست شده است.

مقر آژانس امنیت ملی آمریکا، در فورت مید، مریلند قرار دارد.

محل تبلیغات شما