امروز دونالد ترامپ در برج ترامپ میزبان رهبران دنیای فناوری و دیجتال بود.

وی در این دیدار به مدیران ارشد دنیای فناوری و دیجیتال گفته است، آنها می‌توانند به صورت مستقیم بدون نیاز به ضوابط لازم و رسمی با وی تماس برقرار کرده و در مورد هر چیزی که نیاز می‌بینند صحبت داشته باشند. او قول کمک و مساعد لازم و حل مشکلات آنها را در هر زمینه‌ای داده است.

در این دعوت، ترامپ میزبان تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل، لری پیج مدیرعامل الفابت یا همان گوگل، جف بزوس مدیرعامل شرکت آمازون و شریل سندبرگ نائب رئیس فیس‌بوک بود. در این گردهمایی سه فرزند ترامپ و معاون ترامپ، مایک پنس نیز حضور داشتند. در ابتدای این جلسه اصحاب رسانه برای گرفتن چند عکس دعوت شدند ولی بعد از آن همه آنها به خارج از محل جلسه دعوت شدند و جلسه به صورت خصوصی ادامه یافت.

دستور کار خاصی برای این نشست درنظر گرفته نشده بود ولی با توجه به اطلاعاتی که نیویورک تایمز منتشر کرده است، بیشتر صحبت‌ها احتمالاً بر سر اشتغال‌زایی بوده است. از دیگر شرکت کنندگان این گردهمایی می‌توان از ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت، گینی رومتی مدیرعامل آی‌بی‌ام، اریک اشمیت باز از آلفابت یا همان گوگل، مدیرعامل اوراکل، سافرا گاتز، میدرعامل اینتل برایان کرزانیچ و چاک رابینز مدیرعامل سیسکو نام برد.

ترامپ: مدیران دنیای فناوری می‌توانند در مورد هر چیزی با او تماس مستقیم برقرار کنند

ترامپ: مدیران دنیای فناوری می‌توانند در مورد هر چیزی با او تماس مستقیم برقرار کنند

بر اساس اطلاعات ما احتمالاً ترامپ از مدیران شرکت‌های فناوری می‌خواهد تمرکز خود را علاوه بر موارد فنی بر روی اشتغال‌زایی آمریکایی‌ها و تولید محصولات در خاک خود آمریکا متمرکز کنند. این چیزی است که ممکن است مدیران اینگونه شرکت‌ها موافق آن نباشند زیرا تولید محصولات دیجیتال در خاک آمریکا هزینه‌بر است و قیمت تولید محصولات را با توجه به دستمزد نیروی انسانی و هزینه‌های تولید از جمله قیمت سوخت، بالا می‌برد. و آنها را در رقابت با تولیدکنندگان چینی متضرر خواهد ساخت.

هزینه تولید در کشورهای شرق آسیا به دلیل دستمزد کم نیروی انسانی کمتر از سایر مناطق جهان است.

via pool pic.twitter.com/7PKBSJRAso

 

محل تبلیغات شما