تایم‌لپس گوگل ارث این امکان را فراهم کرده است که کاربران آن بتوانند تغییراتی که از سال ۱۹۸۴ تا کنون بر روی این کره خاکی صورت گرفته است را مشاهده کنند.

این مطلب دارای ویدئویی در این مورد از یکی از مناطق کشور چین است که براحتی میزان تخریب، توسعه و ساخت و ساز آن و دریا‌خواری بشر را به نمایش درآورده است.

در تازه‌ترین ابتکار گوگل در برنامه گوگل ارث برنامه تایم‌لپس آن شما را به سالهای ۱۹۸۴ برده و میزان تغییر یک منطقه را می‌توانید به صورت ویدئویی کوتاه مشاهده کنید. گوگل ارث برنامه‌ای برای مشاهده سطح زمین بوسیله دوربین‌های ماهواره‌ای است که برخی از امکانات آن در اختیار همه کاربران قرار گرفته است و سایر امکانات آن پولی است و امکانات ویژه آن نیز منحصراً در اختیار اشخاص بخصوصی است و امکان ارائه عمومی آن فراهم نیست.

داده‌های ماهواره‌ای جدید در  تایم‌لپس گوگل ارث

بروزرسانی برنامه گوگل ارث با مشارکت ناسا صورت گرفته است. این همکاری از ۴ سال پیش به اینطرف روند رو به رشد و دقتی بیشتر داشته است. انجمن زمین شناسی آمریکا نیز در این مطالعات دخیل است. همه ساله این داده‌ها نوآوری، اضافه و بایگانی می‌شود و به صورت بسته‌های اطلاعاتی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. همه تصاویر به صورت ذخیره شده هستند و هیچگاه به صورت آنلاین یا زنده نمایش داده نخواهند شد.

تایم‌لپس گوگل ارث

تایم‌لپس گوگل ارث با تصاویر بهتر و رنگ روشن‌تر امکان رصد بهتری به کاربران داده است. تصاویر درنظر گرفته شده برای گوگل ارث توسط ۵ میلیون تصویر ماهواره‌ای با کیفیت ۳ کوادریلیون پیکسل فراهم شده است و در پروژه جدید دو ماهواره Landsat 8 و Sentinel-2 نیز برای ثبت عکس‌ها به کمک گرفته شده‌اند.

برای هر منطقه از کره زمین گوگل ۳۳ تصویر سالانه را ذخیره می‌نماید که مجموعاً دارای ۲۵ میلیون تصویر خواهد شد. گوگل جزییات بیشتری در این مورد ارائه نداده است.

به عنوان مثال ویدئوی در نظر گرفته برای تماشای شما شهر دالیان چین از منطقه لیائونینگ چین را نمایش می‌دهد که از سال ۱۹۸۰ روند توسعه شهری و تخریب زمین را به صورت یک ویدئوی کوتاه می‌توانید ببینید.

محل تبلیغات شما