کشور امارات متحده عربی و به صورت مشخص شهر دبی در آینده‌ای نزدیک به اولین سیستم حمل و نقل عمومی فوق سریع هایپرلوپ “Hyperloop” مجهز خواهد شد.

این سیستم حمل و نقل به اندازه‌ای سریع است که از خطوط هواپیمایی نیز جلو خواهد زد. هایپرلوپ به فارسی به صورت مشخصی قابل ترجمه نیست و شاید بهترین عنوان چنبر عظیم ترجمه کرد.

برای بهتر دانستن مفهوم هایپرلوپ ویدئوی انتهای این مقاله را مشاهده کنید. هایپرلوپ خود شامل هایپرپورتال‌ها و هایپرپودهای متعدد است. هایپرپورتال به ایستگاه‌های سوار و پیاده شدن گفته می‌شود و هایپر پودها به مسیرهای بین ایستگاه‌های عنوان شده.

این پروژه به نوعی نمونه‌ای مشابه نداشته است و به نوعی یک پدیده نوظهر است و برای نام آن نیز فرهنگستان زبان فارسی باید معادلی بیابد.

هایپرلوپ سیستم حمل و نقل فوق سریع دبی

هایپرلوپ

به عنوان مثال بین دو شهر دبی و ابوظبی پایتخت امارات سفر با ماشین دو ساعت زمان می‌برد. در صورت استفاده مسافران از هایپرلوپ این زمان فقط ۱۲ دقیقه خواهد بود. تمام این مسیر سرپوشیده و در یک استوانه خواهد بود استوانه نیز بر روی پایه‌هایی قرار خواهد گرفت.هایپرلوپ سیستم حمل و نقل فوق سریع دبی

Shervin Pishevar مدیر این پروژه گفته است:

به این دلیل شهر دبی را برای اجرای پروژه هایپرلوپ انتخاب کرده است که این شهر یکی از مراکز تجارت جهانی در قرن ۲۱ محسوب می‌شود و مدیران شهری این شهر به اهمیت این موضوع پی برده‌اند که نیاز به یک طلوع جدید در صنعت حمل و نقل وجود دارد.

وی مدیر شرکت LA است. ۱۲ هفته طراحی نقشه این پروژه زمان برده است. دبی سومین بندر تجارت جهانی است. به جز دبی، روسیه، بریتانیا، استرالیا، و  سنگاپور از جمله کشورهایی هستند که از این پروژه استقبال کرده‌اند.

در حال حاضر یک پروژه ابتدایی از هایپرلوپ در صحرای نوادا مورد آزمایش قرار گرفته است. برای درک بهتر ویدئوی زیر را از پروزه هایپرلوپ مشاهده کنید.

محل تبلیغات شما