کفش تجزیه‌پذیر آدیداس اولین کفش از این دست است که با فیبر بیواستیل “Biosteel” ساخته شده است.

این کفش ۱۰۰% تجزیه‌پذیر و در چرخه طبیعت بازیافت خواهد شد. خود کفش با معیارهای نوین آدیداس در زمینه هنر و صنعت ساخته شده است و از پوشیدنی‌های زیستی به شمار می‌رود. این کفش در نمایشگاه Biofabricate در نیویورک رونمایی شده است.

کفش تجزیه‌پذیر آدیداس به جز خصوصیات زیست محیطی از کفش‌های همتراز ۱۵ درصد سبک‌تر و مقاومت بهتری در برابر فشار و پارگی دارد.

این پلیمرهای طبیعی ساخت شرکت آلمانی AMSilk است که برند Biosteel را به نام خود ثبت کرده اس و جایگزین مناسبی برای پلیمرهای مصنوعی است.

آینده‌ی کفش تجزیه‌گذیر آدیداس

کفش تجزیه‌پذیر آدیداس

نام این کفش Futurecraft Biofabric  آدیداس است و هنوز قیمت آن مشخص نشده است. رویکرد آدیداس و سایر شرکت‌های معتبر ساخت پوشیدنی‌ها و از جمله کفش‌ها به سوی ساخت از مواد قابل بازیافت در چرخه طبیعی تجزیه‌پذیر است. رویکرد دوم این شرکت‌ها تطبیق طبیعی با بافت و شکل بدن است و با تولید کفش‌هایی با پرینترهای سه‌بعدی با توجه به نقشه اجزای بدن فرد مورد نظرذ کفش به صورت انحصاری برای هر فردی ساخته می‌شود و ویژگی‌های بدن فرد در آن لحاظ می‌شود.

کنفرانس، جشنواره‌ها و نمایشگا‌های جدیدی در کشورهای پیشرو در حال حاضر با توجه به این رویکرد و با تکیه بر ویژگی‌های زیست محیطی برگزار شده است و همه ساله نیز دستاوردهای جدیدی را ارائه می‌هد.

کفش تجزیه‌پذیر آدیداس

بزرگترین مشکل در این نوآوری‌ها می‌تواند هزینه تولید اینگونه کالاها باشد. هزینه بالای هر کفش از این نوع فقط توسط افراد خاضی قابل پرداخت است و جای امیدواری است در آینده‌ای نزدیک طیف بیشتری از مشتریان با توجه به میزان درآمدشان از آن استفاده کنند.

محل تبلیغات شما