تویوتا در نمایشگاه لاس‌وگاس CES 2017 اتومبیل مفهومی با فناوری هوش مصنوعی برای جلوگیری از تصادف و حوادث را رونمایی کرد. این خودروی هوشمند خودران بوده و دارای هوش مصنوعی بنام Yui است که در حال حاضر concept i نام دارد.

هوش مصنوعی Yui بکار رفته در مدل مفهومی تویوتا توسط مرکز تحقیقات و توسعه تویوتا با مشارکت و همکاری مرکز تحقیقات دانشگاه میشیگان و موسسه تکنیکی MIT تولید شده است. دکتر گیل برات مدیر عامل مرکز تحقیقات تویوتا می‌گوید:

هوش مصنوعی بکار گرفته در این خودرو در آینده جلوی تصادفات را که هزینه بسیار زیادی برای صاحبان خودرو و دولت‌ها در پر دارد می‌گیرد.

خودروی خودران مفهومی تویوتا با هوش مصنوعی

خودروی خودران مفهومی تویوتا با هوش مصنوعی

سیستم جدید ضمن ارتباط با راننده خودرو به سایر رانندگان نیز هشدارهای لازم را برای جلوگیری از تصادف ارائه می‌دهد. این سیتم ترمز خودکار در برابر خطرات ناگهانی نیز دارد. چراغ‌های خودرو و نمایشگر ان پل ارتباطی بین رانندگان خواهد بود.

خودروی خودران مفهومی تویوتا با هوش مصنوعی

خودروی خودران تویوتا

تویوتا به صورت مستقل از سایر شرکت‌ها دست به تولید این فناوری زده و از آن در همه نوع راه و جاده می‌خواهد استفاده کند. هم اکنون صنعت تولید خودروهای خودران که از اواخر سال ۲۰۱۶ داغ شده شتاب بیشتری گرفته و اکثر شرکت‌های بزرگ خودروسازی در این زمینه تحقیقات خود را شروع یا گسترش داده‌اند.

خودروی خودران مفهومی تویوتا با هوش مصنوعی

گوگل از اولین شرکت‌هایی بود که در زمینه تولید خودوری خودران دست به کار شد و هم اکنون شرکت‌های بزرگ به صورت مستقل شروع به کار در زمینه تولید خودروهای خودران کرده‌اند.خودروی خودران مفهومی تویوتا با هوش مصنوعی

انتظار می‌رود روند رو به رشد این صنعت در سال ۲۰۱۷ نیز موثرتر ادامه داشته باشد.

Source: saudishift
محل تبلیغات شما