یک شرکت موتورسیکلت در آمریکا به تازگی شروع بکار کرده است. ونگارد روداستر در نیویورک پایه گذاری شده و در حال بیرون دادن سه مدل جدید از موتورسیکلت‌های سنگین است.

شرکت موتورسیکلت سازی ونگارد از اولین محصول خود در نمایش آخر هفته موتورهای نیویورک پرده برداری کرد. آنها دارای موتورهای v-twin با حجم ۱۹۱۷ سی سی می باشند. اگر بخواهیم تمی برای این موتورها در نظر بگیریم آن قطعا آهن است بطوریکه قطعات فلزی در همه جای آنها دیده میشوند. با دیدن این موتورها احساس میشود که طراحان اگر میتوانستند از آلومینیوم مخصوص بدنه هواپیما در این موتورها استفاده میکردند. مدیر بخش تکنولوژی این شرکت ادوارد جیکوب است که مدیر طراحی کنفدراسیون از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ بوده است.

vanguard-roadster-20

در واقع شریک جیکوب در ونگارد، فرانسیس-خاویر ترنی که مدیر عامل است نیز سالها عضو هیئت مدیره کنفدراسیون بوده است. در این محصولات از مهندسی فوق پیشرفته در موتورسیکلت‌ها، از بستهای عقبی سه گانه غول پیکر تا بازوهای نوسانی عظیم و دیسکهای آلومینیومی منحنی شکل استفاده شده است.

“ونگارد روداستر” موتورسیکلت ساز جدید

موتورها از نوع S&S X-Wedge هستند که به عنوان ساختار مرکزی این موتور محسوب میشوند. سیلندرها به خودی خود یک نوعی از فریم های فرعی موتور (گهواره ای) شکل دادند که بازوهای نوسانی درست در پشت این سیلندرهای عقبی قرار میگیرند.

نیمه بالایی موتور بر روی سیلندرهای جلویی با محل کمتری برای نشستن و مخزن کربنی که یک سطح آلومینیومی تخت را شکل داده است، قرار میگیرند. هرچه با دقت بیشتری به این موتور نگاه میشود به جزئیات ظریف بیشتری از آن پی برده می شود. محل نشستن در این موتورها بسیار کم با کوچکترین بالشتک صندلی طراحی شده است.

vanguard-roadster-12

اگزوز کاملا یکپارچه و خروج دود از یک شکاف پنهان در پایین موتور صورت میگیرد. نکته قابل توجه دیگر این محصول داشبورد آنهاست که صفحه کوچک رنگی است که به عنوان آینه نیز عمل میکند. دنده ها در هر دو طرف عقب موتور سیکت قرار گرفته اند که بطور کامل شامل بازوهای نوسانی مونتاژ شده اند که از دود در جاده ها محافظت میشوند.

vanguard-roadster-17

تعداد چراغهای جلویی کمی در آن بکار رفته است، شش چراغ کوچک ( از نوع LED ) که در قطعات شفاف جاسازی شده اند. و مانند خیلی موتورسیکتهای دیگر که از موتورهای S&S X-WEDGE بهره میبرند، ونگارد نیز از یک پوشش روشن در تسمه ها استفاده میکند تا در هنگام ایست موتور چرخش آنها دیده شود.

وزن برای این موتورها ۲۵۰ کیلوگرم در نظر گرفته است که ۵۰کیلوگرم از موتورسیکلت‌های معمولی بیشتر است با این حال بنظر میرسد که در تصادف با ۱۸ چرخ سر راننده سالم می ماند.

"ونگارد روداستر" موتورسیکلت ساز جدید با معرفی سه موتور در خیایان‌های نیویورک

در حالیکه هیچ آمار و ارقامی ارائه نشده است بنظر میرسد این غول ۱۹۱۷ سی سی با موتور v-twin سر و صدای زیادی تولید میکند. اعلام شده است که این محصول با قیمت $۲۹,۹۹۵ در سال ۲۰۱۸ بیرون خواهد آمد. موتورهای ونگارد محتمل است که با حضوری در سطح کنفدراسیون با قیمتی پایینتر عرضه شوند. این قیمت همچنین کمتر از نصف قیمت موتور کیانو است.

vanguard-roadster-14

این شرکت اعلام کرده است که دو مدل دیگر نیز به مدل اصلی اضافه خواهند شد- یک موتورسیکلت اسپرت و یک موتورسیکلت کروز. بسیاری مشتاقانه منتظر محصولات دیگر ونگارد در سالهای پیش رو با برنامه ریزی آغاز تولید در سال ۲۱۰۸ هستند. شما میتوانید نمونه کارهای این شرکت را در آخر هفته آینده بین ۹ تا ۱۱ دسامبر در مرکز جاویتس در منتهن دنبال کنید.

 source:VanguardMotorcycles

محل تبلیغات شما