گزارش‌ها حاکی از آن است که خودرو الکتریکی بی‌ام‌و i3 برای سال ۲۰۱۷ بازطراحی و به روز رسانی می‌گردد.

با توجه به رشد روز‌افزون وسایل نقلیه الکتریکی، بی‌ام‌و تاکنون در این بخش از بازار خودرو موفق چندانی کسب نکرده است. شواهد نشان می دهند که خودرو الکتریکی i3 که چند سال قبل تولید شده، بازار خوبی نداشته است.

با این وجود، طراحی مجدد این خودرو الکتریکی کوچک انگیزه کافی برای موفقیت بیش‌تر آن را فراهم می‌کند.

برتری‌های جدید بی‌ام‌و i3

بی‌ام‌و i3 برای سال آینده برنامه‌ریزی شده است، طراحی مجددی در پایانه‌های جلو و عقب خواهد داشت. به علاوه تغییراتی در ظاهر خودرو و بهبود باتری در نظر گرفته شده است. با استفاده از فناوری باتری‌های نسل جدید، محدوده باتری تا حدود ۲۹۰ کیلومتر گسترش خواهد یافت.

خودرو الکتریکی بی‌ام‌و i3

مدل باتری فعلی در نهایت می‌توانست شما را ۱۸۳ کیلومتر جابه‌جا کند. باتری جدید با حدود ۵۰ درصد بهبود، با یک بار شارژ می‌تواند شما را ۲۹۰ کیلومتر جابه‌جا کند.

خودرو الکتریکی بی‌ام‌و i3

آیا این افزایش دامنه کافی است؟

هرچند طراحی جدید بی‌ام‌و i3 پیشرفت زیادی داشته است، اما با وجود طیف وسیع وسایل نقلیه الکتریکی مانند مدل جدید تسلا ۳ رقابت سختی خواهد داشت. تسلا در سدان جدید خود وعده قیمتی حدود ۳۵ هزار دلار داده است. در حالی که قیمت i3 در حال حاضر ۴۷ هزار دلار می‌باشد.

خودرو الکتریکی بی‌ام‌و i3

طرح خودرو بدون سرنشین بی‌ام‌و i3

مدیر قسمت تحقیق و توسعه بی‌ام‌و در پاسخ به مجله آلمانی در مورد خودرو‌های بدون سرنشین گفته است: این شرکت در پی یک استاندارد مشترک برای وسایل نقلیه بدون سرنشین در سراسر صنعت خودروسازی می‌باشد تا از سیستم‌ها و سنسورهای مشابه استفاده شود.

خودرو الکتریکی بی‌ام‌و i3

در حال حاضر بی‌ام‌و با اینتل و Mobileye همکاری می‌کند. هدف آن‌ها ایجاد یک پلت‌فرم باز برای وسایل نقلیه بدون سرنشین تا سال ۲۰۲۱می‌باشد. Mobileye با شرکت تسلا بر روی سیستم خلبان اتوماتیک کار می‌کرد، اما این دو شرکت در ماه سپتامبر از هم جدا شدند.

خودرو الکتریکی بی‌ام‌و i3


Source: slashgeartechtimes
محل تبلیغات شما