خودرو پرنده ایرباس

یکی از بزرگترین شرکت‌های هوافضا در جهان قصد دارد یک نمونه اولیه از یک خودرو پرنده را تا پایان سال ۲۰۱۷ تست کند، این حرکت می‌تواند یک گام بزرگ به سوی کاهش تراکم در جاده‌های شهری باشد.

مدیر اجرایی ایرباس، تام اندرس، در یک کنفرانس فناوری در آلمان گفته است که طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است یک نمونه کوچک از خودرو پرنده تا پایان امسال تست شود.

سال گذشته ایرباس ایده یک وسیله نقلیه هوایی برای حمل و نقل افراد و یا هلیکوپتر سبک که بتواند چندین نفر را حمل کند، ارائه کرد.

طراحی خودرو پرنده

ایرباس در حال ساخت سیستم اوج‌گیری و فرود عمودی (VTOL) می‌باشد. فناوری که اجازه می‌دهد وسایل نقلیه مسافران را در مناطق شلوغ شهری سوار کنند. این شرکت اعلام کرده است که انتظار دارد تا سال ۲۰۲۱ تولید این خودروها انجام گردد.

اگر چه خودروهای پرنده در طی سالیان سال، یک جزء اصلی در داستان‌های علمی تخیلی بوده‌اند، اما در نهایت سرمایه‌گذاری روی این مفهوم در حال ظهور می‌باشد. بنیانگذار گوگل، لری پیج، میلیون‌ها دلار روی استارتاپ دو خودروی پرنده سرمایه گذاری کرده است، در حالی که شرکت چینی E-Hang یک نمونه اولیه از خودروهای پرنده را طراحی کرده است.

همچنین اوبر گفته است که از یک طرف با انجام تحقیقات بر روی VTOL به عنوان یک روش جایگزین برای جابجایی مسافران و از طرف دیگر کار بر روی هواپیماهای تحویل بدون سرنشین توسط شرکت‌هایی مانند آمازون، انتظار می‌رود که در آینده آسمان شهرها شلوغ شود.

در کنفرانس DLD در مونیخ گفته شده است که صد سال پیش، حمل و نقل شهری به زیر زمین رفت و در حال حاضر با توجه به امکانات و فناوری‌های موجود حمل و نقل شهری در هوا نیز ممکن خواهد شد. ما اکنون در مرحله آزمایش هستیم و این توسعه را به طور بسیار جدی دنبال خواهیم کرد.

حمل و نقل هوایی

انتظار می‌رود در دهه آینده رانندگی خودکار انقلابی در صنعت خودرو ایجاد کند و این تکنولوژی می‌تواند تاثیر مشابهی بر حمل و نقل هوایی داشته باشد.

ایرباس در حال حاضر بزرگترین تولید‌کننده هلیکوپترهای تجاری در جهان می‌باشد و سعی دارد تا در جایگاه نخست بخش حمل و نقل هوایی نیز قرار بگیرد. مدیر اجرایی ایرباس گفته است که اگر ما این تحولات را نادیده بگیریم، از بخش مهمی از کسب و کار عقب می‌مانیم.

ایرباس گفته است که مفهوم خودرو ایرباس شهری، که در آن مسافران با رفتن به نزدیک‌ترین سکوی فرود هلیکوپتر می‌توانند از این سیستم حمل و نقل هوایی استفاده کنند، می‌تواند به واقعیت تبدیل شود.

Source: telegraph
محل تبلیغات شما