با گذشت دو ماه از انتشار اندروید ۷٫۰ نوقا، گوگل بروز رسانی جدید اندروید ۷٫۱٫۱ را نیز برای گوشی‌های هوشمند گوگل از قبیل دستگاه‌های نکسوس و پیکسل که با این نسخه از سیستم‌ عامل اندروید سازگار هستند، منتشر کرد.

این نسخه با عملکرد بهتر، شکلک‌های emoji جدید و سورپرایزهای جذاب دیگر همراه می‌باشد.

 

زمان راه اندازی اندروید ۷٫۱٫۱ نوقا

اگر می‌خواهید از آخرین و بزرگترین دستاورد گوگل و اندروید بهره‌مند شوید، دو گزینه پیش رو دارید. اولین گزینه سفارش یک دستگاه‌ پیکسل یا پیکسل XL از وب سایت گوگل می‌باشد و گزینه دیگر خرید دستگاه‌های نکسوس ۶، نکسوس ۵ ایکس، نکسوس ۶ پی و نکسوس ۹ می‌باشد که این سیستم عامل را پشتیبانی می‌کنند. انتشار به روز رسانی اندروید ۷٫۱٫۱ از تاریخ ۵ دسامبر ۲۰۱۶ آغاز شده است.

اندروید7.1

آندروید هم‌زمان نوقا نکسوس پلیر، سخت افزار مربوط به پلتفرم تلویزیون اندروید گوگل را نیز عرضه کرده است.

اندروید نوقا 7.1.1

گوگل گفت: دستگاه‌های واجد شرایط برای آندروید ۷٫۱٫۱ “به طور خودکار” نسخه جدید برای به روز رسانی را دریافت خواهند کرد. در واقع اندروید ۷٫۱٫۱ نوقا در نگاه توسعه دهندگان به عنوان بخشی از برنامه بتا اندروید راه اندازی شده است.

 

ویژگی‌های نوقا ۷٫۱٫۱ چه خواهند بود؟

 

اندروید نوقا 7.1.1از ویژگی‌های قابل ذکر در این نسخه، بازگشت میانبرهای برنامه‌ها می‌باشد. ویژگی‌هایی که به طور خلاصه در برنامه بتا اندروید نوقا معرفی شده بودند، در فرم کاملا کاربردی بازگشته‌اند. کلید‌های میانبر برنامه مشابه ویژگی‌های لمسی سه بعدی که در iOS 9 معرفی شده‌اند، می‌باشند؛ با فشردن و نگه داشتن یک آیکون، لیستی از اقدامات مورد نیاز ارائه می‌گردد. نرم افزارها می‌توانند با توجه به وب سایت اندروید توسعه دهنده‌شان، تا پنج کلید میانبر داشته باشند.

در خبری دیگر گفته شده است که تنظیمات ری‌استارت به منوی پاور اضافه شده است. ویژگی دیگر حرکت جدید منو در تنظیمات اندروید می‌باشد. شما می‌توانید دوربین را با دو بار فشار دادن دکمه پاور راه اندازی کنید، تغییر در نحوه عکاسی، هنگامی که در برنامه دوربین باشید، با دو بار چرخاندن مچ دست خود می‌توانید حالت دوربین را به سلفی یا معمولی تغییر دهید و با بلند گوشی می‌توانید به سرعت نوتیفیکیشن‌های خود را بررسی کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید، صفحه کلید تصویری است که به شما امکان انتخاب و ارسال محتوا مانند برچسب‌ها، emoji ها، تصاویر GIF و تصاویر برنامه پیام رسانی را می‌دهد.

برنامه کاملا جدیدی برای دوربین اندروید ۷٫۱٫۱ ارائه شده است. ویژگی‌های جدید شامل پیش تنظیمات تعادل رنگ سفید، نوردهی خودکار و قفل فوکوس خودکار و حالت‌های منظره‌یاب می‌باشند. گزینه هوشمند دیگر، گرفتن چندین عکس پشت سر هم و انتخاب بهترین آن‌ها می‌باشد.آموزش اندروید نسخه جدید نوقا 7.1.1امکانات جدید اندروید

ذخیره‌سازی هوشمند در این نسخه، به طور خودکار عکس‌ها و فیلم‌های بک آپ گرفته شده قدیمی را از دستگاه حذف می‌کند تا فضای کمتری اشغال شود. بک آپ این عکس‌ها، در سرویس ذخیره سازی ابری تصویر محور گوگل ذخیره می‌گردد.

اندورید

صدها شکلک جدید اضافه شده است و برای ارتقاء برابری جنسیتی، شکلک‌های جدید که منعکس کننده نقش محوری زنان در جهان می‌باشند، بیشتر به کار رفته‌اند. هم چنین گفته شده، تاخیر لمسی دستگاه‌ها بهبود یافته است و سرعت پاسخ بیشتر شده است.

Source: digitaltrends
محل تبلیغات شما