ال‌جی در تازه‌ترین دستاوردش در زمینه فناوری تلویزیون، خط تولید جدیدی بر مبنای سلول‌های نانو براه انداخته است. این فناوری جدید تصاویری با کیفیت آلترا اچ‌دی را به نمایش خواهد گذاشت.

ال‌جی در زمینه تولید نمایشگرهای LED و LCD با وضوح سوپر آلترا اچ‌دی تبحر دارد و یکی از چهار شرکت برتر در زمینه نمایشگر می‌باشد. فناوری سلول‌های نانو این امکان را به تولید کننده می‌دهد که رنگ‌ها را در تلویزیون‌های جدید بهتر و زنده‌تر نمایش دهد و زاویه نمایش آن نیز با افت کمتری نسبت به زاویه صفر درجه همان تصاویر با همان کیفیت ارائه دهد.

فناوری مذکور بر اساس نقاط تاپش‌گر کوانتومی ساخته شده است و تصاویر را زنده‌تر و درخشان‌تر ارائه می‌دهد. در حال حاضر بهترین تلویزیون‌های جهان تلویزیون‌هایی هستند که دارای فناوری HDR و نانوسلول کوانتومی باشند. فناوری مذکور از سال ۲۰۱۶ به صورت فراگیر و تجاری عرضه شده و هم اکنون به صورت گسترده در حال تولید می‌باشد که سه شرکت معتبر دنیا یعنی سونی، سامسونگ و ال‌جی در حال حاضر در صدر ارائه این فناوری نمایشگرهای تلویزیونی قرار دارند.

سلول‌های نانو باعث می‌شود تداخل رنگ و روشنایی در یکدیگر نداشته باشند و زاویه دید تا ۶۰ درجه را بدون کاهش کیفیت تصویر ارائه دهند.

ال‌جی خط تولید تلویزیون آلترا اچ‌دی با سلول‌های نانو راه انداخت

خط تولید تلویزیون آلترا اچ‌دی با سلول‌های نانو

فناوری High-Dynamic Range (HDR) یا رده بالای پویایی که می‌توان آن را ترجمه کرد با ادغام تکنولوژی سوپر آلترا اچ‌دی فناوری موسوم به HDR10 را در تلویزیون پدید می‌آرود که کیفیت تصویر در آن از تلویزیون‌های HDR معمولی فراتر است. ال‌جی می‌گوید این فناوری از فناوری مرسوم HDR موجود بین سایر شرکت‌ها برتر است.

به جز موارد تلکنولوژی بکار رفته در خط تولید جدید از نظر نرم‌افزاری نیز باید گفت این تلویزیون‌ها به شبکه‌های تولید محتوای نت‌فیکس، آمازون و IMDB متصل است.ال‌جی خط تولید تلویزیون آلترا اچ‌دی با سلول‌های نانو راه انداخت

در حال حاضر ما اطلاع داریم ال‌جی سه نوع از تولیدات خود را در این زمینه با کد‌های  SJ9500, ،SJ8500 و SJ8000 در خط تولید نگه داشته است که بالاترین آن مدل SJ9500 است که در اندازه ۵۵ اینچ تولید خواهد شد و ضخامت آن ۶٫۹ میلیمتر است.

هنوز قیمت این تلویزیون گزارش نشده است و مشتاق ان می‌توانند این نمایشگر را در نمایشگاه  CES لاس وگاس مشاهده کنند.

Source: LG
محل تبلیغات شما