مقایسه گوشی‌های هوشمند ۲۰۱۶ شاید یکی از مقالات جالب باشد که تهیه آن در استادیت زمان‌بر بود. انتخاب گوشی‌های هوشمند یا اسمارت‌فون‌ها از ۷ شرکت و ۱۰ نوع است. امیدواریم گوشی مورد علاقه شما در این لیست باشد. ما بهترین گوشی‌های ۲۰۱۶ را برگزیده‌ایم. گل سرسبد و شاهکار هر کمپانی.

گوشی‌هایی که مورد مقایسه قرار گرفته‌اند از این قرار هستند:

مقایسه گوشی‌های هوشمند 2016

همینطور که متوجه شدید در این بین جایی برای نوت ۷ نیست. هر چند هنوز ۱ میلیون نفر از این گوشی استفاده می‌کنند ولی به دلیل مشکل آتش‌سوزی این گوشی را باید از رده خارج شده حساب کرد.

این فهرست در وبگاه‌های دیگر ممکن است کمی متفاوت باشد ولی مشخصات فنی این گوشی‌ها اثبات شده است. همه گوشی‌های این فهرست از بهترین گوشی‌های بازار انتخاب شده‌اند و رده اول محسوب می‌شوند.

مقایسه گوشی‌های هوشمند ۲۰۱۶ در ابعاد

مقایسه گوشی‌های هوشمند 2016

 در بین این گوشی‌ها ال‌جی v20 بزرگترین و آیفون ۷ کوچکترین گوشی است. آیفون ۷ پلاس نیز رتبه دوم بزرگترین گوشی را در بین فهرست بالا دارد. گلکسی S7 نیز رتبه دوم کوچکترین گوشی را دارد ولی نمایشگر آن نسبت به اندازه گوشی از نظر مقایسه‌ای بزرگتر است.

از نظر ضخامت موبایل نیز گوشی موتو Z موتورولا باریکترین گوشی در بین اسمارت‌فون‌های بالا است.

مقایسه گوشی‌های هوشمند ۲۰۱۶ از نظر وزن

مقایسه گوشی‌های هوشمند 2016 در ابعاد

موتو Z موتورولا سبکترین گوشی است و بعد از آن آیفون ۷ قرار دارد.

جنس بدنه

مقایسه گوشی‌های هوشمند 2016

همه شرکت‌ها در تولید گوشی‌های خود از فلز آلومینیوم استفاده کرده‌اند سامسونگ برای قاب بدنه گوشی از فلز آهن ضد زنگ یا استیل استفاده کرده است.

اندازه نمایشگر

مقایسه گوشی‌های هوشمند 2016

تنها گوشی زیر ۵ اینچ آیفون ۷ است. سایر گوشی‌ها بالاتر از ۵ اینچ هستند. در این بین گوشی ال‌جی V20 با نمایشگر ۵٫۷ اینچ بزرگترین فبلت موجود در این رده‌بندی است. گوشی‌هایی که از ۵٫۴ اینچ بزرگتر باشند فبلت نام دارند.

وضوح نمایشگر

مقایسه گوشی‌های هوشمند 2016

بیشترین تراکم پیکسل متعلق به گوشی گلکسی S7 است. کمترین وضوح هم متعلق به آیفون ۷ است که زیر ۴۰۰ پیکسل در هر اینچ مربع تراکم پیکسلی دارد.

گوشی‌های آیفون، اچ‌تی‌سی و ال‌جی با فناوری IPS، گوشی‌های سامسونگ، گوگل، وان‌پلاس و موتورولا با فناوری AMOLED ساخته شده‌اند. در این بین گوشی‌های آیفون حسگر فشار نمایشگر یا تاچ سه‌بعدی دارند.

گوشی ال‌جی V20 نیز تنها گوشی دارای نمایشگر دوم است که به صورت یک نوار در بالای نمایشگر اصلی قرار دارد.

گوشی گلکسی S7 اج نیز تنها گوشی دارای نمایشگر لبه منحنی یا خمیده است.

مقایسه دوربین بهترین گوشی‌های رده اول جهان

مقایسه دوربین بهترین گوشی‌های رده اول جهان

مگاپیکسل همه چیز نیست. در یک بررسی دقیق در این سایت بهترین دوربین مربوط به گوشی پیکسل گوگل است. بعد از آن نیز گوشی سامسونگ دوربین خوبی قرار دارند ولی گوشی ال‌جی V20 مورد آزمایش ما قرار نگرفته است.

آزمایش باتری (کمتر بهتر است)

آزمایش باتری (کمتر بهتر است)

بنچمارک بالا نشان می‌دهد در مدت یک ساعت کار با گوشی‌های بالا چند درصد از باتری تخلیه شده است. گلکسی S7 و S7 اج و وان‌پلاس با ۹ درصد تخلیه شارژ بهترین باتری را داشته‌اند.

به جز گوشی۲های آیفون سایر گوشی‌ها دارای شارژ سریع یا فست شارژ هستند.

در بین این گوشی‌ها باتری گوشی ال‌جی V20 قابلیت تعویض توسط کاربر دارد.

قیمت در بازار آزاد جهانی

قیمت گوشی در بازار آزاد جهانی

تمام/

محل تبلیغات شما