پلیس دبی به‌تازگی یک وسیله نقلیه هوایی به نام “هاوربیک” که می‌توان آن را موتورسیکلت پرنده نام نهاد، جهت انجام ماموریت پرسنلش آزمایش کرد.

"هاوربیک" موتورسیکلت پرنده در خدمت پلیس دبی

هاوربیک یا موتورسیکلت پرنده قادر به حمل یک نفر بوده و در گشت‌های شهری پر ترافیک با قابلیت عبور در هوا، امکان جابجایی سریعتر پلیس را دارد. این وسیله نقلیه در حال آزمایش و سرمایه‌گذاری اولیه است. شرکت “Hovirsorv” روسیه در هفته فناوری Gitex در دبی این فناوری را معرفی کرد.

در ویدئویی که در این رابطه مشاهده می‌کنید توانایی هوانوردی این موتورسیکلت‌های پرنده “هاوربیک” را می‌توانید مشاهده کنید. هاوربیک امکان تردد در هوایی گرم و یا وزش باد را دارد.

سرعت این موتور پرنده تا ۷۰ کیلومتر و میزان وزنی را که جابجا می‌کند نیز ۳۰۰ کیلوگرم می‌باشد. پلیس دبی امیدوار است استفاده از این موتور پرنده به رفع و کنترل ترافیک توسط پلیس کمک کند.

پلیس دبی قصد دارد ۲۵ درصد ماموریت‌هایش را تا سال ۲۰۳۰ توسط هوش مصنوعی به انجام برساند. استفاده از این موتورسیکلت پرنده در راستای این هدف است.

بزرگترین چالش استفاده از این موتورسیکلت پرنده مربوط به سطح ایمنی راننده است. پرواز در فضای باز نیاز به سطح ایمنی بالا و حفظ تعادل ۱۰۰%ی است.

روزنامه تلگراف در این مورد گفته است مدل روسی این موتورسیکلت پرنده پیشرفته‌ترین نوع ساخته شده بشمار می‌آید.

ویدئوی موتور پرنده را با هم مشاهده کنیم

 

News Source: Daily Mail

 

 

محل تبلیغات شما