به نظر می‌رسد مایکروسافت دوست دارد گیم را با محیط زنده ویندوز ۱۰ تلفیق نماید و ایکس‌باکس را برای این منظور با ویندوز ۱۰ یکپارچه خواهد کرد.

ایکس‌باکس

فیل اسپنسرPhil Spencer” مدیر ارشد ایکس‌باکس در آخرین گفتگوی مطبوعاتی در کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی رایانه‌ای و گیم در سان‌فرانسیسکو که برای بازی‌سازن ویندوز تهیه شده بود حضور داشت گفت: زمان آن رسیده‌است.

فیل اسپنسرهدف ما از این‌کار این است که همگان بتوانند در هر کجا که هستند بتوانند بازی کنند. یکی از این مراکز می‌تواند ویندوز باشد که منبعی قابل اعتماد با توجه به برتری‌های ویندوز جدید به‌شمار آید.

با این هدف مایکروسافت در حل تهیه زمینه‌ی مناسب برای اجرای این ایده است. این تجربه می‌تواند همان ایکس‌باکس زنده یا Xbox Live باشد. با این کار اشتراک‌گذاری‌های جالبی با توجه به دوستان و سایر مقوله‌های مرتبط بوحود آید و کلاً ایده‌ای بسیار خوب به نظر می‌رسد.

این یکپارچکی می‌تواند بازی‌های دسته‌جمعی و چند نفره را گسترش داده و حتی تورنومنت نیز در آن اجرا شود. هم اکنون چند بازی رایانه‌ای دسته‌جمعی هستند که با این یکپارچگی گزینه‌های اصلی این پروژه خواهند بود.

و اما نکته کلیدی این می‌تواند این باشد که دستگاه ایکس‌باکس در دراز‌مدت حذف شود و بازی ها بر روی همان کامپیوتر اجرا شوند و دیگر نیازی به دستگاه ایکس‌باکس ۳۶۰ نباشد. البته من بدرستی این را نمی‌دانم ولی در نهایت این یکپارچگی به معنی مرگ دستگاه ایکس‌باکس خواهد انجامید.

Source
محل تبلیغات شما